Partyflock
 
Forumonderwerp · 790308
 
Is het noodzakelijk om je te laten in-enten als je naar een badplaats(Bodrum) gaat in Turkije???
De 1 zegt van wel,de ander van niet.

Jullie reactie graag.......
Als je maar uitkijkt met water,ijs en eten op straat dan valt het genoeg mee.....
 
Waarom niet:s Neem het zekere voor het onzekere, 2 spuitjes en je kan er 15 jaar tegen en je bent er waarschijnlijk nog verzekerd ook.
laatste aanpassing
 
ik heb me in ieder geval wel laten inenten,
voorkomen is beter dan genezen.
 
Werkzaam bij Triple R-Events
Artiest {SHOWLIST artist 31337, 17972, 27639}
ben 6 weken terug nog in Bodrum geweest.. het wordt aangeraden om je te laten in-enten, maar het is niet verplicht al dan al niet nodig.. Ik had het ook niet gedaan, En heb nergens last van gehad

Veel plezier in Bodrum :D

geweldig stadje.. En Qumbet(ligt tegen bodrum aan) is ook zeker aan te raden.. :)
laatste aanpassing
 
Ben er 1 keer geweest, niet geent, als ik er nog een keer naar toe zou gaan (wat niet gebeurd) zou ik me zeker laten enten, het eten is daar overal lauw en water in de hotels en restaurants vertrouw ik ook niet.
het wordt door de ggd aangeraden....

er gaan nogal wat ziektes rond daar die je zonder inenting op kan lopen. het risico is niet zo heel erg groot, maar het lijkt me niet echt verstandig om risico's betrekkende je gezondheid te nemen
 
:devil:hepatitis A:devil:
Ik heb het wel gedaan en nou hoef ik de komende 10 jaar niet meer geent te worden als ik naar het buitenland ga :)

Maar waarom zou je het niet doen?
Uitspraak van verwijderd op donderdag 30 juni 2005 om 19:46:
voorkomen is beter dan genezen.


Volgens mij is dat totaal overbodig.
Als het gratis is kan je het nog overwegen
anders eg niet de moeite.
Ik heb gehoord van wel.. vriendin van me gaat ook en die laat zich ook in-enten.. zou t maar voor de zekerheid doen ;)
 
ben er vorig jaar geweest, heb me niet laten in-enten,
En ik leef nogsteeds :jaja:
ik zou het wel doen je weet nooit wat je op kan lopen in zo'n ........ land
Ja het wordt door de ggd aangeraden hahha tuurlijk dikke centen verdienen natuurlijk zeggen ze dat:O
 
Ja, die GGD moet je niet altijd geloven, geven voor Mexico ook het advies, daar ben ik ook nog nooit en laat het ook niet doen, zo zuiver dat het daar is, kunnen e in Turkije heel wat van leren, alleen als het het binnenland ingaat dan is het weer wel aan te raden.
 
Het wordt aangeraden.. ik ben ook naar Turkije geweest zonder inenting en ik leef nog :P
 
Idd,ik laat me dus toch voor de zekerheid maar effe in-enten.
Kan toch alles declareren bij het ziekenfonds..:P
 
Uitspraak van verwijderd op donderdag 30 juni 2005 om 20:04:
Idd,ik laat me dus toch voor de zekerheid maar effe in-enten.
Kan toch alles declareren bij het ziekenfonds..


Idd, heb 100% terug gekregen.En dan nog is het nog geen 50 euro,daar neem ik geen parasiet voor mee naar huis:no:
Wat een groter gevaar is, is als je terugkomt naar Nederland...
Bij de Douane kunnen ze je goed ziek maken.

Lees de volgende ervaring maar van just-d

Ben gepakt met 3 overhemden en 2 broeken en 2 luchtjes uit turkije. Slaat godverdomme volkomen nergens op!! Je moet er afstand van doen en daar voor tekenen ook (doe dit niet want hiermee beken je gelijk schuld!!! Wist ik toen ook niet, nu weet ik wel beter)
Vervolgens krijg ik een boete, van 1000 euro!!!!!!!! Geloof het of niet, het is voor de rechter geweest en 1000 euro was normaal :S:S

Gaat he-le-maal nergens over hier in de klote tering kutland!

Het belangrijkste is dat je niet tekent voor het afstand doen van die spullen!
 
Idd,over spullen meenemen naar eigen land wist ik!

Het gaat ook nergens over nee!!!!
 
Uitspraak van sportfriek op donderdag 30 juni 2005 om 20:18:
Lees de volgende ervaring maar van just-d

Ben gepakt met 3 overhemden en 2 broeken en 2 luchtjes uit turkije. Slaat godverdomme volkomen nergens op!! Je moet er afstand van doen en daar voor tekenen ook (doe dit niet want hiermee beken je gelijk schuld!!! Wist ik toen ook niet, nu weet ik wel beter)
Vervolgens krijg ik een boete, van 1000 euro!!!!!!!! Geloof het of niet, het is voor de rechter geweest en 1000 euro was normaal :S


Ja, idd belachelijk, terwijl je op de Zwarte Markt die zooi zonder problemen kunt kopen!!
Uitspraak van sportfriek op donderdag 30 juni 2005 om 20:18:
Vervolgens krijg ik een boete, van 1000 euro!!!!!!!! Geloof het of niet, het is voor de rechter geweest en 1000 euro was normaal :S:S


Je mag toch een paar dingen meenemen??
Uitspraak van Cher op donderdag 30 juni 2005 om 20:28:
Je mag toch een paar dingen meenemen??


zoveel had die gast niet bij zich...en toch krijg ie een flinke boete
dus blijkbaar niet.
 
je kunt beter iets van norit mee nemen.........ik denk dat je die harder nodig hebt dan zo´n prikje................althans als je aan de kous kous gaat of hoe die rotzooi ook mag heten :yes:
laatste aanpassing
 
1000 euro? Dan heb je echt wel meer meegenomen dan
3 overhemden en 2 broeken en 2 luchtjes


:)
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op donderdag 30 juni 2005 om 20:55:
stelen ze het niet van je dan moet je er gewoon onder dwang afstand van doen..............is en blijven turken he


Het is de Nederlandse douane die moeilijk doet.

Uitspraak van verwijderd op donderdag 30 juni 2005 om 20:58:
1000 euro? Dan heb je echt wel meer meegenomen dan
3 overhemden en 2 broeken en 2 luchtjes


Dit is wat hij zelf geschreven heeft.
Je kan het hem vragen. Op Partyflock heet ie: just-d
 
kan wel een spuitje gebruiken
zou t maar doen ja smerig stinkland! Je hebt zo hepatitis te pakken daar
Ach, wat betreft die kleding. Zorg gewoon dat het in je koffer gepropt zit. Laat het eruit zien alsof je het vanuit NL heb meegenomen. Laat hun maar eens bewijzen dat het niet hier gekocht is toch?

Wat betreft die spuiten, zou ik zeker laten doen. Je gezondheid op het spel zetten om zo die paar euro's te besparen zou ik niet doen.
laatste aanpassing
 
het is natuurlijk altijd handig :) maar het kost ook wat centen..

ik heb het vorig jaar niet gedaan, en het ging prima :) gewoon goed opletten. open liggend eten niet kopen in de supermarkt.. vermijd "lichamelijk" contact etc..

als je gewoon een beetje oplet, gaat het prima (Y)
 
Ach, wat betreft die kleding. Zorg gewoon dat het in je koffer gepropt zit. Laat het eruit zien alsof je het vanuit NL heb meegenomen. Laat hun maar eens bewijzen dat het niet hier gekocht is toch?


het probleem is dat jij het moet bewijzen ;)

ennuh.. kleding uit Turkije is overduidelijk.. die halen ze er zo uit.. je kan het beste alle labels eruit knippen, binneste buiten doen en bij je vuile was in de vuilniszak stoppen (Y)

maar als je ze pakken, ben je goed de lul :S
Uitspraak van actief op donderdag 30 juni 2005 om 22:38:
maar als je ze pakken, ben je goed de lul


Beetje risico in het leven :p

Maar goed. Van de kleren die ik vanuit NL mee neem heb ik ook echt geen bonnetje meer :S Dus wordt lastig... Volgens mij kunnen ze dus gewoon vanalles flikken als ze willen
ik zou het wel doen!
ik ben afgelopen jaar ook geweest en echt zware buikgriep gehad van dat eten daar,en dat is geen pretje!
heb nog nooit zoveel last gehad van mijn buik.
dus wees verstandig en laat je inenten..
DRink geen kraan water!!!

En let op dat je de IJSKLONTJES uit je glas haalt dat is vaak gemaakt van kraanwater!!

Vorig jaar zonder in-enten naar bodrum geweest , nergens last van geahd
Uitspraak van JP op vrijdag 1 juli 2005 om 01:31:
DRink geen kraan water!!!


Het water is in Turkije gewoon uit de kraan te drinken hoor.

Ik denk dat je meer rekening moet houden met eten dat te lang in de zon ligt en waar vliegen bij kunnen komen
en voorzichtig zijn met vlees.
Uitspraak van sportfriek op vrijdag 1 juli 2005 om 08:52:
Het water is in Turkije gewoon uit de kraan te drinken hoor.


:no: Voor ons niet.
Tjah als je er voor verzekerd bent kan je het wel doen....

Ben ik niet voor verzekerd dus kost het mij 90 euro:S
 
Uitspraak van sportfriek op vrijdag 1 juli 2005 om 08:52:
Het water is in Turkije gewoon uit de kraan te drinken hoor.


Doe maar niet:no:
Alleen die smaak al :kots: en laat maar eens een bad vol lopen,is gewoon TE smerig.
Heb me een paar jaar geleden wel laten in-enten toen wij naar Turkije (Alanya) gingen.. Is geloof ik wel zo verstandig.. anders zouden ze het vast ook niet voorschrijven.. :)

Dat water is daar idd super smerig :S ! Bij ons was het echt heel erg troebel.. Gelukkig kun je in de meeste toeristenplaatsen vaak wel ergens bronwater kopen.. :)
laatste aanpassing
ik had al gehoord dat de douane alle vliegtuigen uit turkije heel streng gaat controleren.
Heb alle jaren al wat mee genomen en ben nooit gecontroleerd maar je weet het nooit
ik heb me niet laten inenten

niemand van ons trouwens en niemand heeft ergens last van gehad!!

maar zoals al eerder werd gezegd, norit meenemen is wel een goed idee, je weet maar nooit.....
Uitspraak van Miauw op zaterdag 2 juli 2005 om 09:35:
Dat water is daar idd super smerig ! Bij ons was het echt heel erg troebel.. Gelukkig kun je in de meeste toeristenplaatsen vaak wel ergens bronwater kopen..


Gelukkig wel ja. Is ook wel aan te raden. Als je naar zo'n buurt super gaat betaal je nog geen 50cent voor twee liter dus ja....
 
Uitspraak van *Norah* op zaterdag 2 juli 2005 om 12:17:
maar zoals al eerder werd gezegd, norit meenemen is wel een goed idee, je weet maar nooit.....


Is juist helemaal niet goed, als je in dat soort landen aan de schijt komt is het vaak een bacterie en die kun je alleen je lichaam kwijt laten raken door je helemaal leeg te schijten, Norit stopt maar dan zit de bacterie nog in je lichaam en krijg je er in no time weer last van en dat komt dan veel harder aan.
ok dat wist ik dus niet!!!

nog een tip, neem geen norit mee :P
 
k ben in totaal 13 keer in turkije geweest, en nog geen in keer ziek.. de meeste mensen die ziek worden zijn gewoon niet gewent aan olijfolie (dat wordt nogal veel gebruikt daar, maar daarvan kan je maag een beetje van slag raken)
het is natuurlijk geen overbodige luxe zo'n prik, maar ik heb een hekel aan naalden... ik pas!
 
ben 2x in turkije geweest en ook nog nooit laten in enten alles is goed gegaan hoop dit jaar ook :bounce:
me zusje heeft zich wel in laten enten...
maar ik heb het niet gedaan...
Ga morgenochtend naar Turkije... en zie het wel...
ben er vanuit gegaan dat het niet nodig was...
mocht het echt nodig zijn dan hadden ze het wel verplicht... de GGD zegt ook dat het niet verplicht is.
Uitspraak van :cheer: Inge :cheer: op zaterdag 2 juli 2005 om 21:25:
mocht het echt nodig zijn dan hadden ze het wel verplicht


Ze kunnen je niks verplichten!! (Y)
Ik ben vorig jaar in Turkije geweest en heb me niet in laten enten...
Het kost je best wel wat, ik dacht iets van 60 euro ofzo, maar dat weet ik niet zeker hoor.
En de verzekering vergoed het niet.

Dan denk ik, dan is het risico dus niet zo groot.
Als je namelijk daar ziek wordt ben je WEL verzekerd, maar de inentingen vooraf vergoeden ze niet.
Dan is het percentage dat ziek wordt dus niet zo groot anders zouden ze de entingen wel vergoeden...

Snappen jullie het nog?
Anders moet ik ff een voorbeeld gaan aandragen...

Ow ja, je moet gewoon water in flessen kopen, niet uit de kraan drinken want in die verre landen zitten allerlei bacterien waar ons lichaam niet aan gewend is en dus niet snel anti-stoffen tegen kan aanmaken.
En dan wordt je dus ziek, meestal buikgriep.
laatste aanpassing
Ik zou het wel doen, althans ik doe het wel, maar ben nu ingeend voor de komende 10 jaar dus hoef me geen zorgen meer te maken....