Ben ook altijd te licht geweest voor mijn lengte.
Ik ben 1.79 mtr. en woog altijd 58 kg. Inmiddels weeg ik 61 kg en ben er superblij mee.
Ik ben verslaafd geworden aan de cruesli met chocola. Ik ben dat tussen de maaltijden door 3x per dag gaan eten met yoghurt. Heb zelf het idee dat dat ermee te maken heeft dat ik iets ben aangekomen.
Kan wel wat info geven:
Door ziekte, na een operatie of bij een therapie (medicijnen) kan het zijn dat de eetlust is verminderd. Hierdoor ga je misschien minder eten, terwijl de behoefte aan voeding juist in deze situatie verhoogd is. De voeding biedt dan niet voldoende om het lichaam in een goede conditie te houden, je valt af.
Energie is nodig voor allerlei functies in je lichaam, zoals: je lichaam op temperatuur houden, spieren te laten bewegen, organen te laten werken etc. Bij verminderde energie-opname zal het lichaam gaan putten op de reserves. Hierbij kan een daling van het gewicht ontstaan. De inname en het gebruik van de energie moet dus in balans zijn. Door middel van een energieverrijkt dieet kan de voedingstoestand verbeterd worden, wat in het belang is voor het herstel, het vergroten van de weerstand en eventuele toename van het gewicht.
De basis voor een evenwichtige voeding is een evenwichtig samengestelde voeding. Met een goede voeding zorg je ervoor dat je voldoende binnen krijgt van de dagelijks benodigde voedingsstoffen zoals: koolhydraten, vetten, eiwitten, vitamines en mineralen. Koolhydraten en vetten dienen als brandstof (=energie) voor ons lichaam. Eiwitten zijn onmisbaar voor de opbouw en herstel van de spieren. Vitamines zijn belangrijk voor de weerstand van het lichaam. Mineralen zijn nodig bij de opbouw van het lichaam en spelen een regulerende rol bij verscillende processen in het lichaam. Om te voorkomen dat eiwitten gebruikt worden als brandstof, moet er voldoende toevoer zijn van energie (in de vorm van vetten en koolhydraten).
Voedingsadviezen:
- gebruik vruchtensappen en limonade ipv calorie-arme dranken zoals light-frisdranken, water en bouillon.
- gebruik volle melkproducten ipv halfvol en mager.
- gebruik royaal margarine en/of roomboter op brood. Gebruik extra margarine of boter bij de bereiding van de warme maaltijd (door aardappelpuree en groente).
- gebruik ongeklopte (slag)room, creme fraiche of zure room in gerechten zoals pap, vla, yoghurt, aardappelpuree, saus en koffie.
- gebruik volvette kaas of roomkaas ipv magere kaassoorten.
- gebruik dubbel/dik beleg op brood.
- gebruik extra suiker in gerechten en dranken. Als je suiker te zoet vindt, kan je suiker vervangen door een voedingssuiker (Fantomalt of Dexital). Deze is half zo zoet als suiker, maar bevat evenveel energie. Je kan voedingssuikers gebruiken in thee, koffie, melk (producten), vruchtensap, soep of jus.
- neem extra tussendoortjes zoals: hartige tussendoortjes (kroket, kaas, worst, beschuit, cracker met beleg, tosti, hartige taart, noten of pinda's) of zoete tussendoortjes (cake, ontbijtkoek met boter, vla, milkshake, roomijs, rozijnen, dadels of krenten).
Verder opletten op:
- voldoende drinken bevorderd de eetlust (minimaal 1,5 liter per dag)
- eetlust kan opgewekt worden door een half uur voor de maaltjd een half kopje bouillon, een half glaasje wijn of een fris hapje te nemen. Maar niet vlak voor het eten want dan kan je juist vol zitten.
- zorg voor voldoende variatie. Wissel koude gerecht af met warme.
- eet langzaam en kauw goed.
- sla geen maaltijden over en eet vaker kleine porties omdat grote porties snel kunnen tegen staan. Probeer per dag 3 hoofdmaaltijden en 3 x iets tussendoor te eten.
- neem liever niet teveel voedingsmiddelen die snel een vol gevoel geven, maar weinig energie opleveren zoals koffie, thee zonder suiker en melk, soep en rauwkost.
Verder kan je gebruik maken van dieetproducten:
- verrijking normale voeding: Voedingssuiker zoals ik al eerder genoemd had (Fantomalt of Dexital).
- aanvulling op normale voeding: Deeitproducten die alle voedingsstoffen bevattn zoals nutridrink, envital, ensure plus, resource energy shake. Dit kan je gebruiken als je te weinig voeding binnenkrijgt. Dit is in kant en klare pakjes te verkrijgen bij de apotheek. je kan dan het beste 1-4 pakjes gebruiken per dag. Elk pakje bevat zo'n 300 kcal. Dit is vergelijkbaar met 2 belegde boterhammen en een glas melk. Je gebruikt het als tussendoortje naast de gewone voeding.
Hopenlijk heb je hier wat aan.