Partyflock
 
Forumonderwerp · 638949
 
Een eeuwige discussie, maar ik wilde graag eens DANSVLOER ervaringen horen. Dus geen thuismixers of hobbiesten, maar proffesioneel gebruik. Heeft Dateq werkelijk plaats gemaakt voor Pioneer op elk feest?

Het gezeur over faders, geluidskwaliteit en snelheid ken ik wel. Maar volgens mij heb je een verschil tussen de nette straight-dj's en de rause trukendoos-dj's. De eerste catagorie mixt volgens mij met de Dateq platen aan elkaar die zo strak zijn dat ze hun set direct als mix-cd zouden kunnen verkopen, maar de tweede catagorie klooit zodanig met DJM600-knopjes en schuifjes dat ze zelfs met slechte platen de voetjes van de vloer krijgen.

Hoe zit dit in werkelijkheid?
laatste aanpassing
Artiest Maus
Ik zie steeds meer Pioneers hoor :S

Maar volgens jouw visie (mijne ook overigens) zou Tiesto dus liever met een Dateq draaien... maar ook hij draait volgens mij meer met een Pioneer :)
Tosti is een Dateq draaiert


Ik ga dus duidelijk voor de Pioneer, lekker klooien :respect:

net straight is saaaaaai en trucendoos-klooien (mits het niet verwordt tot een ranzig slechte mix) is gewoon (Y) Duzzz... de expert heeft gesproken :D :p :9
Maar hij draait ook zeker met Pioneer :yes:
dat zou best kunnen Maus, maar ja het is natuurlijk not done om alle mixers te gaan veranderen nu trance en hardstyle zo in zijn :p

:S wat een KUTopmerking weer van mij... :x
laatste aanpassing
 
Dateq xtc :respect:
dat zou best kunnen Maus, maar ja het is natuurlijk not done om alle mixer te gaan veranderen nu trance en hardstyle zo in zijn

wat een KUTopmerking weer van mij...


Geen kutopmerking, meer een loze opmerking! ;)

Want trance mix je heel anders dan hardstyle, tenminste... de massa ;)
dank u voor de verbetering :bounce: (Y) :p
laatste aanpassing
 
Ik weet het niet hoor, maar ook met kortere faders, zoals op de pioneer kan ik een strakke mix neerzetten, daar heb ik echt niet per se lange faders voor nodig. En van de effecten kan ik ook wel afblijven als ik met een pioneer draai. Zo af en toe is leuk, maar gaat al snel vervelen, en al helemaal als je t hoort (zelf ermee spelen is natuurlijk leuk)

Mijn mening: het maakt niet uit waar ik op draai. Zo lang er maar een 3 kanaals EQ op zit, heel eventueel een crossfader. Als het technisch ok zit, dus zonder kraken etc, maakt t niet zoveel uit. Dateq of een gemini o.i.d. lekker belangrijk ;)
(natuurlijk zit er veel kwaliteitsverschil tussen, maar t ging puur om het gebruik:))
Maar lekker kutten en kloten is leuker met kortere faders :yes:
juist :jaja: en er is niks mis met af en toe een effectje erdoorheen!!! Als ik en SJ-Groover samen optreden gooit hij weleens vette samples door mijn set heen! Trouwens Dave Clarke en Carl Cox doen het ook gewoon, das gewoon lekkalekka!

Maar ik geef toe: op een oldschool/hardcore party gooi ik liever met lange faders :jaja:

Er zijn wel leuke foto's van, maar die mag ik er niet opzetten (klote Freeservers, mag nieteens remote linken :S)

Idee:en overigens?
laatste aanpassing
Artiest Sjeez
Ik vind de toonregeling en koptelefoon op de dateq lekkerder, maar de korte faders en effecten van de pioneer zijn cker een groot pluspunt en zoals phony zegt, gebruik de effecten als het gepast is, gaat snel vervelen.
Groot voordeel van de dateq vind ik wel dat die veel robuuster is. Een pioneer in een discotheek is vragen om problemen,:bier: eroverheen is zo gebeurd. Dateq heeft dat al paar keer overleefd bij mij :D
:jaja:
dat van het :bier: is zeker een belangrijk punt (ik ben een echte drankfiets :p)

maareh... wie weet nog een server of webspace waar ik wat foto's neer kan planten, zodat ik ze hier kan laten zien?
maak ff een lycos abbo aan, is zo gedaan en je kunt er 50 mb op kwijt.
 
->The Bassgun
Maar ik geef toe: op een oldschool/hardcore party gooi ik liever met lange faders

want???
dat vind ik nou net korte-faders en cross-fader muziek eigelijk.
dat vind ik eigenlijk het leukst eraan, iedereen mixt op zijn eigen manier. maar omdat ik de laatste tijd voornamelijk op de Pioneer stoei is dat natuurlijk ook geen enkel probleem :D maar ja ik heb al redelijk veel mixers onder handen gehad, ook de meest verrotte :x echt zo'n blauw ding van 10cm breed ongeveer...

en het hangt er ook zeker af hoe je platen inmixt, zelf gebruik ik de crossfader bijna nooit, alleen om echt te kloten :D
Artiest Unitec
het ligt er kortom gewoon aan wat voor muziek je draait.

Ik vind de pioneer echt een techno mixer.
Daarom past hij beter bij ons!
De effecten klinken gewoon niet zo goed bij andere stylen!!

Datec is ook leuk maar dan wel eentje met cross fader!! Muchos importante!!


greetz
Ik mix met een xtc. Heb nog nooit gedraaid op een pioneer, dus zal het niet weten wat beter is. Nadeel van mijn xtc vind ik wel de crossfader waar nogal veel geluidsverschil in zit. Die gebruik dan ook niet zo vaak.
 
Het is gewoon persoonlijk wat je fijn vind. Het is alleen wel belangrijk tegenwoordig dat je met alle soorten mixers goed overweg kunt. Op het ene feest staat een Dateq op het andere een Rodec en weer op het aneder een Pioneer. Doe mij maar gewoon een dateq !!!
Artiest {SHOWLIST artist 15618, 45950}
die is ook ff goedkoper...
Ik draai liever met een pioneer. Heb er zelf ook 1 thuis. Puur om de korte faders en de effecten. Niet dat ik ze echt vaak gebruik,maar af en toe erdoorheen vind ik wel een leuke extra toevoeging.

Nadeel van de dateq vind ik ook dus die lange faders en die knoppies van zowel de faders als EQ vind ik niet lekker vastpakken.

Ben het niet eens trouwens met Snatz dat je met de DJM600 geen strakke set kan neerzetten. Luister mijn set maar die ik van de week had gepost :9. Die heb ik ook opgenomen met een djm600 en die is toch strak zat dacht ik zo :). Het is gewoon hoe je ermee omgaat.

de reden dat je minder strak mixed met een djm600 zal wel komen omdat je je ook nog eens bezig houd met de effectenknop. Met de Dateq hoef je je alleen maar te concentreren op het mixen.
De DATEQ is voor dansvloer gebruik eigenlijk het meest ideaal vanwegen zijn kraak heldere geluid. Op een goede PA komen je platen dan net even beter uit dan op de pioneer. Qua bediening is die alleen weer veel prettiger. De lange schuiven van de XTC in combinatie met de hele flauwe curve vind ik persoonlijk erg lastig draaien. Als je er dan ook nog een tegen komt uit de serie met de nul van je EQ knoppen onderop ben je helemaal de lul, dat draait ECHT voor geen meter. Kortom, pioneer is het makkelijkst te bedienen, XTC klinkt beter.
 
Artiest Lenn
dateq xtc rules:respect:
ik heb er geen problemen mee
ik kan gewoon scratchen en trucjes mee uit halen
je moet gewoon je eigen style hebben
Als de Pioneer geen effecten erin zou hebben zou het voor pioneer een verloren zaak, de meeste vinden de pioneer helemaal te gek puur om de effecten dus eigenlijk is het appels met peren vergelijken.

Dateq :respect:

Ik wist niet wat ik hoorde toen ik van me numarkje naar me XTC ging jesus wat een goed geluid heeft dat ding! :D.
Artiest Mani
doe mij de pioneer maar :respect: vind die xtc maar niks, lange faders :( kan er niet goed mee overweg...
Doe mij maar die Pioneer DJM-600...lekker met flanger en echo klooien: tweaken hou ik wel van:jaja:.
 
djm 600
 
Dateq XTC met de EFX 500 van Pioneer :D:D:D

Best of both


Zeker, heb die combo hier ook staan. :)
Artiest {SHOWLIST artist 61045, 646, 98523}
Dave clarke komt niet eens als er geen djm 600 staat, zijn sets zijn voornamelijk gebaseert op de functies die de djm 600 heeft.

en verder, ik sta op het punt een DJM aan te schaffen, waar is ie in nederland het goedkoopst te krijgen??

*** sniff vinyl ***
kan je spul denk ik t best in duitsland halen...

en ik hou t toch echt bij XTC love!!!
Dave Clarke idd ja :)...hij zit echt telkens aan die effecten :D is ook een ideaal mengpaneel als je wat extra 'dimensie' aan je plaatjes wil toevoegen, delays etc...als je die op de goeie momenten gebruikt, dan kun je het nog gekker maken dan dat het al is :jaja: :).
Artiest {SHOWLIST artist 158092, 61540, 458}
Pioneer, zeker leuk, vooral die 'sample-versie'.
Artiest {SHOWLIST artist 23234, 26378, 24374}
:-)

waar is ie in nederland het goedkoopst te krijgen??


haal die djm idd uit Duitsland en doe dat bijv. hier


(Y)
laatste aanpassing
Bij www.recordcase.de is ie 20€ goedkoper ;)

879€

Hier in nederland betaal je zo rond de 1200€. Zou ik dus niet doen als ik jou was.

Ik heb hem ook gekocht bij recordcase. Prima service daar. Bestelling doen,krijg je een mailtje met bankgegevens, geld overmaken en zodra hun het geld hebben sturen ze het op. Ik had hem na ongeveer 1½ week binnen.

En je betaalt geen invoerrechten ofzo. Enige wat je betaalt is 9,90€ verzendkosten.

Dat stelt ook niks voor dus :D
laatste aanpassing
Alleen is het gebruik van effecten niet echt gewenst bij elke stroming van dance muziek. zoals trance bijvoorbeeld, is een keer een flange wel leuk maar daar blijft het ook bij, voor techno is het ideaal.
 
is flange dat effect waarbij het geluid een tijdje vervormd en weer terug komt?
 
flanger is dat opstijgende vliegtuig geluid ;)
Sorry ik ga weer ff eigenwijs doen, maar je kan volgens mij beter een XTC vergelijken met een Alan & Heath: Xone 62 of 464. Dat vind ik persoonlijk een hele vette mixer!

Maar djm is uiteraard ook strak; en XTC was echt lekker om ff te testen. Ik vind die killswitches echt lekker :)
 
ik heb een vestax pmc 06 die zie je ook op mijn pica echt tegek ding niet duur wel duurzaam plus heb ik ook nog een numark dxm 3 ook een fijn ding echt voor de beginners :)omdat ie goedkoop is :P met die vestax ga ik echt tekeer :bounce: topding battle mixerrrrrr
laatste aanpassing
Artiest R2B
Ik heb zelf een xtc. Mooi paneel. Klinkt vetter dan de pioneer vind ik. Maar toch vind ik de LMP7.1 van Dateq een stuk vetter:d