Partyflock
 
Forumonderwerp · 604675
Wat vinden jullie van het recht in eigen hand nemen??

Ik vind zelf dat in NL het VEEL te soft is. Een vriend van mij studeert rechten, en vertelde me dat als je een inbreker in jouw huis op zijn bek slaat, en naar de politie brengt, je schuldiger bent dan HIJ...omdat hij nog niks heeft kunnen meenemen is het alleen privacy schending en als hij slordig is 'insluiping'... Als je hem een gebroken neus slaat kan je dus langer zitten dan HIJ!!! dat is toch BELACHELIJK.

Als bijvoorbeeld je dochter verkracht wordt, en je vermoord die vent...JAMMER voor hem!! Ik vind dat een goede reden voor een strafvermindering, of zelfs een MEDAILLE!!

Als je je eigen dingen (kind/winkel) beschermd, ben je snel de lul, net als winkeleigenaren in Amsterdam die overvaller overmeesterden, en zelf worden aangeklaagd...Sorry, maar ik vind het allemaal BELACHELIJK.....Jull­ie??
Voor dat soort 'softe' is een hele goeie oplossing. Ik heb een aantal keren misdrijven aan den lijve mogen ondervinden en had daar al heel snel een goeie methode om aangifte tegen je eigen persoon te voorkomen of iig teniet te doen.

Wanneer er wordt ingebroken, gestolen, iemand verkracht, mishandeld of lastig gevallen en jij wilt diegene staande houden, maar zelf zo boos dat je je niet meer kunt inhouden, dan moet je ten alle tijden direct en zelfs voorafgaande aan alle verhalen zeggen dat je zelf bedreigt werd of aangevallen werd. Je hebt daarna diegene van je af geslagen of (flink) opzij geduwd, van de trap af- of opgeduwd. Of ieder ander aannemelijk voorval.
Wanneer jij zelf namelijk wordt aangevallen mag je je verdedigen. En dan sta je sterker als diegene die je aanvalt.

Heb zelfs een keer me hond op wacht bij een inbreker gezet (een echte, die me ook bedreigt had met een mes) en toen de politie kwam, was er weinig meer van z'n leren jasje over en de tranen stonden in z'n ogen (voor zover hij daar nog door kon kijken). Door die bedreiging tegen mij, had een aangifte tegen mij geen enkele kans.

Aanpakken die hap !!!!
laatste aanpassing
 
Ben t ook met je eens!
 
Ik wilde aangeven ,maar mocht nie ,want ik had verboden wapen bezit..:S
idd behoorlijk triest! Gewoon die inbreker helemaal zielig slaan, en vervolgens zelf even tegen een deur lopen...dan heeft hij zogenaamd eerst geslagen:) WAASAAAAAAA
 
maar wat:
je loopt op straat
en een oma met rollator jat je tas
en je wilt der schoppen!
maar tis je eigen oma :O
die dement is dus niet weet dat het haar kleinzoon is

wat doe je dan ?


btw: je hebt geen armen en benen
2:DJ Panoz.
Dan geef je toch ook niet op man!...dan beweeg je als een slang naar haar toe, en bijt de banden van haar rollator lek!!

POWER TO THE CRIPLE!!

p.s. hoe 'loop je op straat' als je geen armen en benen hebt??? of is dat een domme vraag?
 
2 miss innocent

dus dat was dat bizarre verhaal waar je 't over had n.a.v die pepperspray!
wil je aangifte doen dan zeggen ze: "maak maar een afspraak tussen 9 en 12" moet ik daar dan een vrije dag voor opnemen???

je kunt het beter gewoon zelf regelen als je geen aangifte voor de verzekering ofzo nodig hebt, vind ik.
Het recht in NL is nog slechter dan slecht..
Echt in details treden zal ik niet maar voor meerdere gewapende overvallen krijgen 2 verdachtes beide van 3 mnd en 3 wkn.. ( de vrouw kreeg de 3 wkn) maar ondertussen hebben ze mijn leven verknald en die van meer mensen... En de hoofdverdachte krijgt 12 jaar maar gata in hogerberoep, krijgt uitstel , neemt nieuwe advocaat en krijgt nog meer uitstel...Ja mensen ik wordt er nog elke dag mee geconfronteerd dat die gast zijn straf nog niet heeft.. ( en ten 2de er lopen al 2daders weer vrij rond).
Ik heb zelf tegen die officier gezegd,wat nou als ik die gast tegenkom en ik maak hem af, duw pistool op zijn hoofd ofzo en doe hetzelfde bij hem als hij bij mij dan krijg ik zeker wel zware straf ( en ik wou eerlijk antwoord en hij wou het niet voluit zeggen maar keek me aan en knikte alleen maar)
Dat zegt mij genoeg dan...
Het is ook niet te geloven hoe dat hier gaat in NL...

Ik maakte het mee op mijn werk dat een meisje van 16, 3 jaar lang door haar opa seksueel misbruikt was, en daar pornobanden van had gemaakt. Uiteindelijk had dat meiske het lef om aangifte te doen, moeder wilde niets meer met haar te maken hebben omdat ze de eer van de familie aan taste met haar verhaal.
Opa komt voor de rechter en kreeg alles bij elkaar 3 maanden straf. Ik walg echt van zoiets. Dat meisje was echt helemaal naar de klote en blijft haar leven lang met de gevolgen zitten en zo'n idioot is er na 3 maanden vanaf wegens goed gedrag. Grrrr... Slaat echt nergens op.
het nederlandse rechtssysteem drijft ons tot wanhoop zodat we zelf het recht in eigen handen gaan nemen, en zodra we het doen ( omdat hun het niet doen) worden wij bestraft...
Vraag we af wat ze nou willen....
Gaap... worden we eindelijk wakker?
 
da's bij mij op het werk ook zo. meisjes worden verkracht. Het staat nota bene op videotape! maar een straf hebben die jongens niet gehad, op een aantal uur dienstverlening na dan, ze zijn minderjarig :S
 
je bilspieren kunnen lopen :D
 
2 addictive: yeps

ach het nederlands recht klopt aan geen kanten
er zijn zelfs wetten die de grondwet tegenspreken terwijl dat helemaal nie mag :S
 
Had ik het laatst nog met een collega over. Een winkeldief nog niet eens mogen tegenhouden vind ik idd belachelijk.

Wat betrefd het heft in eigen handen nemen met ernstige dilicten: dat mag niet. Bijv in het geval van een verkrachting. Kort nadat er zoiets schokkends gebeurd reageer je altijd emotioneel; op je gevoel. Als je op dat moment je grenzen even kwijtbent kun je net zo goed iets ergs doen. Waar je later uiteraard altijd spijt van krijgt. Natuurlijk wil je diegene die je iets vreselijks heeft aangedaan het liefste vermoorden. Maar als je de kans zou krijgen dat te mogen doen, krijg je er nog spijt van. Iemand vermoorden geeft geen bevredigend gevoel achteraf, en is ook schokkend (om te doen zeg maar).

Inge

Inge
2 INGE...

Als mijn lieve dochtertje, of mijn mooie vrouw, door een een of andere TERINGLIJER verkracht wordt.. Dan zijn er 2 opties:

1. Je gaat naar de politie, geen bewijs, schiet niet op. Met geluk, klaag je hem aan en zit ie 1 jaar. De rest van je leven loop je met een blijvend schuldgevoel (vind ik!)

2. Je gaat emotioneel, of zelf Rationeel (ik ben hier duidelijk RATIONEEL in!!) iets voorbereiden, naar hem toe, en hem van kant maken. Bel je de politie op, zeg je dat je aangifte wil doen van een moord. Dan zit je 5 jaar met een BREDE GRIJNS op je bek in de bak. Dan kom je er uit ZONDER schuldgevoel. Dan is je vrouw of dochtertje 5 jaar zonder jou, maar dat wel de afweging waard. Bovendien denk ik dat de meeste rechters het wel begrijpen, en je maar 1 jaar krijgt.

Ik erger me gewoon kapot aan passieve kuthouding in NL. Weet je dat in NL de politie maar 30% van de zaken actief behandeld!!!! (tegen 70% in Duitsland) Je kan gewoon fluiten naar tijd of goede vervolging. (Een mes doet zijn werk tenminste, in de plaats van koffie drinken)
 
Dat weet je niet hoe je zal reageren, als je niet in die situatie hebt gezeten (dat heb je niet, neem ik aan).

Je weet dan ook niet of je met een brede grijns in de bak zult zitten en eruit zult komen; wie zegt dat je vrouw 5 jaar op je wacht?

Je kunt wel stoer schreeuwen wat je dan allemaal wel niet zult doen, maar dat weet je niet zeker als je nooit in die situatie hebt gezeten. Je kunt niet eens weten op jou oplossing de beste zal zijn.

Ik ben het met je eens dat NL veel te soft is. Maar stel dat je vriendin is verkracht; dat is vaak moelijk te bewijzen. Dat heeft niks met het rechtsysteem van NL te maken. Ja, of je moet dat van Amerika hanteren, maar dat is ook niet alles. Heeft ook z'n nadelen.

Inge
 
Het kan mij geen ene fuck schelen hoelang ik moet zitten, ik zit dan voor mijn gevoel voor een goeie zaak.
ALs ik kijk naar mijn situatie ( een gewapende overval) en ik zou de kans krijgen om de rollen om te draaien, en ik sta met pistool in mijn handen op het hoofd van de hoofdverdachte gedrukt dan weet ik niet of ik de trekker zou overhalen..
Ik denk wel dat ie beter zijn mond kan houden, in zo;n situatie denk je namelijk niet helder na.... maar aan de andere kant denk ik dat ik me toch niet tot zijn niveau wil verlagen... Maar aan de andere kant komen dan alle herinneringen en gevoelens weer boven en zou het best kunnen dat de trekker wel overgehaald wordt.. Ik denk dat het op het moment zelf een bevredigend gevoel geeft maar datj e daarna niet echt met je zelf meer door 1 deur kan omdat je toch iemand heb vermoord..
Ik vind dit dus een vrij moeilijk onderwerp om op te reageren...
Maar 1 ding staat vast.. Ik ben wel eens beniewd wat voor een bevrediging die overvallers voelde toen ze mij onder schot hielden... maar de confrontatie kan ik beter niet aangaan volgens de officier van justitie want ze tonen toch geen berouw en zullen het allemaal opnieuw oprakelen bij je en wonden openhalen die nu net bezig zijn dicht te gaan voor zover ze ooit echt dicht zullen gaan..

Kusssss
2 WENDY:
Ik denk dat voor mij een gewapende overval veel moeilijker zou zijn. In het geval van een 'verkrachting' is het kwaad al geschied. Als je bedreigd word, is dat moeilijker te specificeren. Natuurlijk is bedreigd worden al erg, maar voor mij geen reden om hem dood te maken (Rationeel in dit geval, misschien zou ik anders reageren. hij WIL jou niks aandoen, is gewoon bijzaak omdat hij geld wil). Het is goed van jou je niet tot hem te verlagen. Het is voor mij en anderen moeilijk in te leven WAT jij precies gevoeld hebt. Het zou ongetwijfeld veel onmacht met zich mee hebben gebracht, en dit is ook een van de pijnlijke psychische gevoelens van een verkrachting. Een gewapende overval is bij mij net een grensgeval, waar het verschil ligt tussen iemand pijn willen doen (zoals bij verkrachting), en iemand daadwerkelijk pijn doen. Moeilijke situatie in ieder geval.... DE enige macht die jij nog kan 'uitoefenen', is iets wat hij kennelijk niet kon: Maak op een fatsoenlijke manier geld, in de plaats van anderen te traumatizeren in het proces. Je bent schooljuffrouw las ik, geef die kinderen een veiliger gevoel dan jij hebt meegemaakt!
2 cheops:
wat een lieve reactie van je ( vooral die laatste zin (K)
Verder reageer ik wel ffies in een pbtje..
Als iemand b.v. mijn vriendin verkracht, dan verkracht ik hem ook echt wel en ga dan zijn ballen er af snijden en dan zijn lul en dan zijn vingertjes en dan ga ik zijn ogen eruit pulken en dan breek ik zijn tenen en dan snij zijn neus eraf. Dan gaan zijn oren er ook aan en zijn tanden trek ik met een tang uit zijn bek en op het laatst wacht ik net zolang dat ie een scheet moet laten en steek ik die in de fik en dan verbrand ie van binnen lekker helemaal !!!!

Here is justice .... Here is punishment.... Here is Pin-TRG !!!!! ;D
hahaa wat een reactie... Bij deze is iedereen dus voor je gewaarschuwd.. :P:P
Straffen mogen zeker wel wat hoger in dit land.
Als iemand mijn zusje verkracht zal ik zeker een poging doen om die kerel in elkaar te slaan. Boeit me echt niet dat ik dan moet zitten, zou ik er graag voor over hebben...
als er iemand in je huis inbreekt dan mag je diegene overmeesteren, en daar mag je geweld bij gebruiken, maar zo gauw als deze overmeesterd is dan mag je hem niet extra mishandelen. hiervoor zijn die gasten van de albert heijn in amsterdam veroordeeld

als je vriendin bijvoorbeeld wordt verkracht dan mag je de dader niet vermoorden, maar als je dit toch doet bestaan er verzachtende omstandigheden en zal je minder straf krijgen dan dat er op moord normaal staat

met de gedachte achter ons rechtssysteem is op zich niks mis, maar de straffen zijn gewoon te laag. oog om oog, tand om tand kan gewoon niet omdat het anders een zooitje zou worden.
laatste aanpassing
er is trouwens ook iets mis met het politiesysteem in nederland. te weinig zaken worden opgelost, er is teveel bureaucratie, als agenten alleen maar dreigen met hun wapen dan moet ze ik weet niet hoeveel rapporten opstellen
Artiest Pato
ook wel eens gedaan :P

politie doet toch niks
vanochtend toevallig een stuk hierover in de telegraaf.

een paar zusjes die gevlucht waren uit hongarije hiernaartoe. de oudste kreeg een relatie met een marokkaanse dealer. vanaf toen werd ze vaak mishandeld en verkracht door hem, en later ook haar zusje. en toen die marokkaan zich aan hun kleine zusje van 12 wou vergrijpen besloten ze hem te vermoorden. naar aanleiding van een gangsterfilm (ben ff vergeten welke). toen hebben ze em eerst gif in zn eten gedaan, en later met messteken om t leven gebracht.
ze meiden werden veroordeeld, de oudste kreeg 2 jaar, en in hogerberoep kreeg ze nog 5 jaar erbij....7jaar in totaal dus. :s

(t echte stukje was te lang daarom deze samenvatting)

maar dat toch echt ziek dat ze 7jaar krijgt!@!@! :bah:
haar advocaat wees nog op de omstandigheden van waarin het meisje vekeerde. het meisjes was ook nog slachtoffer van een groepsverkrachting in hongarije en werd 8tergelaten in een bos....:s :bah:
 
Nah echt belachelijk...
Ik ken me er echt kwaad om maken....
Want weet je wat mensen vaak vergeten...
die verkrachter krijgt dan wat?? 3 mnden of een werkstraf?
Terwijl die meisjes die verkracht zijn hun hele leven met een probleem lopen ,omdat ze verkracht zijn :S
Terwijl die verkrachter na 3 mnden al weer vrolijk en wel zijn lul ergens loop in te douwen..:@
echt te walgelijk....
drm zou ik nah nooit rechter kunnen zijn....ik zou ech nie onpartijdig kennen blijven
 
vind t idd onzin dat j nie voor eige rechter mag spele ja, als dr ingebroke is mot j een dag later aangifte doen als je fiets gestole is mot j een week later terugkome maar owee als je tege de politie zegt dat dr een collega van hun is neergeschote terwyl dr alleen maar een inbaark is gepleegd mot j eens zien waar z allemaal vandaan kome,dus klasse justitie maar niet heus
 
Hehe, m`n scooter was toendertijd gestolen, zegt die agent tegen me toen ik aangifte aan het doen was: "mocht je nou wel een persoon zien rijden met jou scooter of i.d. bel dan gelijk naar ons toe, dan komen wij zo snel mogelijk bla bla bla".

EN IK ZAL KEURIG AFWACHTEN TOT DE WOUTEN ER ZIJN?
ghehehe....;D
 
in meeste gevallen is recht in handen nemen wel logisch, maar heb zelf anders mee gemaakt.

een jongen die ik vrij goed kende is door zijn moeder vermoordt in een vlaag van verstandsverbijsteri­ng. ze was altijd super lief voor hem, en hij hield ook heel erg van haar. ze hadden eg een hele sterke band samen. de dag ervoor was ik ze nog tegen gekomen, ze hadden allemaal cadeautjes gekocht en ze hadden eg dikke lol samen. ik dacht toen nog, oo wat lief!
toen ik de volgende dag hoorde wat er was gebeurd is het nooit in me opgekomen om haar wat aan te doen ofzow. eigenlijk niemand die ik ken heeft zo gereageerd.

iem van mijn school is geschept door een auto. de atuomobilist was een alcoholist, en in dit geval was ie ook goed dronken. Die man is wel veroordeeld, maar het was niet zo'n zware straf. had iets te maken met het feit dat het vor hem een verslaving was, dus dat ie eigenlijk niet helemaal meer helder kon nadenken :S toen was ik wel ontzettend kwaad, wil je die vent wel wat aandoen.

het is ook sterk afhankelijk van je beeld wat je van zo'n dader al hebt of juist mist, voordat je op die manier wilt gaan handelen.
laatste aanpassing
 
Tering, dat was dan wel een STORM :vaag: van verstandsverbijsteri­ng . . .
 
Kan mij het nou schelen ik sla die inbreker de tiefus dan maar een jaartje zitten, beetje fitnessen beetje poolen playstatione beetje platte petten pesten geen probleem
laatste aanpassing
2 Addictive:
Raar verhaal wat jij vertelt... Maar er zit wel een verschil dat ze hem per ongeluk van de trap af duwt, of 'per ongeluk' 25 keer met een mes steekt. Hierop zal de straf wel bepaald worden.

Alcoholisme is gewoon gelul, net alsof je dan 'door de alcohol bestuurd word'. Dan had je dat maar vooraf moeten bedenken vind ik.

Over het onderwerp: Ik vind dat ingrijpen in een situatie best mogelijk moet zijn. Want je ziet dat nu 'zinloos geweld' een issue is. Dit suggereert dat er ook ZINVOL geweld is. Als je iemand op heterdaad betrapt op iets...en je trapt hem dan op 'heterdaad' in ELKAAR....dan is er weldegelijk sprake van ZINVOL geweld.

En ja...als je dan nog veroordeeld wordt, dan gaat heel Nederland niet meer helpen. Daar is dus op dit moment sprake van.
Mensen ik moet dit ffies kwijt..
Nederlandse recht stinkt, het is fout aan alle kanten weten ze niet wat ze aanmoeten met CRIMINELEN..
Ben gewoon zo ontzettend kwaad, kan geen goed woord meer over ze uitspreken..
DIt gebeurde er:
Ik kom nietsvermoedend uit mijn werk vanmiddag ligt er op tafel weer zo'n BERUCHTE envelop. hij is ecru achtig met zwarte stippen en dan slaan bij mij de zenuwen al toe.. En ja hoor ik hoef niet eens naar die envelop toe te lopen want ik ruik gewoon dat het van het openbaar ministerie is... DIe hufster die mijn leven flink de @&#$^#$&^#($^#&(*^#&­%^#&$^#^!%@#!@!#%)$_ in geholpen heeft komt nu na 3 of 4 keer uitstel 27 mei om 14.30 met zijn hoger beroep voor... Die lul wil zijn straf van 12 jaar ontlopen en omdat ze al zo vaak uitstel hebben gegeven van voorkomen en hij heeft meer rechten dan de slachtoffers ( en omdat 2 daders er met 1 keer 3 mnd en 1 keer 3 wkn maar wel 2 jaar voorwaardelijk zijn afgekomen). Ik zit nu al in spanning, ben diep van bang, gewoon zo bang dat hij er vanaf komt met nog meer strafvermindering.. Ik wil dit hoofdstuk sluiten maar door de manier waarop hij het MAG uitstellen van het OM blijf ik er aan herinnerd worden. Dit is denk ik zijn manier om van ALLE schadeclaims af te komen... ( zijn er nogal wat, stuk of 20 ) Ik weet dat hij dit niet leest, maat toch zeg ik het: IK ZAL JE IN DE CEL KRIJGEN, JE ZAL ECHT FLINK BOETE VOOR WAT JE IEDEREEN HEB AANGEDAAN!!!!
 
zijn moeder is 's nachts zijn kamer in gelopen en heeft toen zijn kussen op z'n hoofd geduwd, en dus op die manier verstikt.

Ik weet niet wat ik er van moet denken, maar toch geloof ik op een bepaalde manier niet dat ze het met opzet heeft gedaan. je kan natuurlijk nooit voor 100% weten hoe het daar thuis aan toe gaat, maar ik denk dat ik er genoeg thuis ben geweest om te weten dat hij het niet vreselijk had met haar. en ook hij was altijd onzettend open en eerlijk over situaties thuis. maar dit alles neemt niet weg dat ik hem vreselijk mis!
laatste aanpassing
ALs die moeder dat gedaan heeft denk ik toch dat er al flink wat mis gegaan was want een moeder doet dat niet..
misschien zijn de stoppen doorgeslagen door opmerking of discussie.. maar het jammere is dat je dat NOOIT zeker zult weten...
 
Mee eens! Lik op stuk beleid! Ongeacht de zwaarte van de zaak! Moet je maar van andermans troep/vrienden/famil­ie afblijven. Later
 
Tja het ken ook door sleepterror gekomen zijn....
het kan door van alles gekomen zijn..
het is een hele erge situatie.
 
idd. het is gewoon heel moeilijk om te begrijpen dat zoiets is gebeurd, zeker omdat er naar jou idee iets mist waarom hem is gebeurd. het is net alsof het me is ontgaan. ik begrijp het gewoon niet. en die onmacht maakt het ook zo moeilijk om te verwerken.
Als iemand inbreekt dan moet je zijn/haar Kankerkop in elkaar slaan met een honkbal knuppel.
En in stukken zagen en in vuilniszakken weggooien verspreid !!!!
 
het is zo zinloos wat tha ravebeast en kamikaze zeggen. als puntje bij paaltje komt doe je waarschijnlijk niks. en als je idd voor een jaar de cel in moet dan vind je dat zkr wel kut! denk je heus niet: ach, beetje poolen, beetje fitnessen :S
Het is NIET zinloos !!!

Want die persoon breekt nooit meer bij je in :@

Ik laat een ander zeker niet zomaar mijn spullen wegjatten zonder wat te doen ben je nou helemaal betoetert :S

En als je denkt dat het alleen maar grootspraak is moet je het een keer proberen.

Liever niet :D kwil nie voor een kwibus jail in :S wordt me vriendin erug boos :S

Gewoon van andermans spullen AFBLIJVEN ...PUNT
 
Heel hard slaan met een honkbal knuppel die naast je bed staat samen met je handschoen en zo'n bal !!
eerste wat je pakte SORRY!!!
Noodweerexcess :D
Ik heb ook een honkbalknuppel op me kamer staan voor het geval dat..
 
je hebt wel gelijk dat ze van je spullen af moeten blijven en het in het vervolg waarschijnlijk niet doen. maar die opmerking van kamikaze over beetje fitnessen en beetje poolen vind ik zo triest!
Fitnessen zal je zo wie zo erug weinig helpen :D duzzz :p

Denk je dat die inbreker zich laat optillen en zich laten gebruiken als dumbel ???
I don't think so T!M :D