Partyflock
 

Cream Ibiza - Paul van Dyk

door , gepubliceerd op , waardering: 76/100
Cream Ibiza - Paul van Dyk
ArtiestPaul van Dyk Site
Genre: club, electro, house, progressive trance, techno, trance
house, techno, trance
De relatie tussen Paul van Dyk en de toonaangevende Ibiziaans club Amnesia overspant een periode van meer dan tien jaar. En dit zomerseizoen is het Berlijnse fenomeen, voormalig nummer één DJ van de wereld, terug als resident van de ongeëvenaarde Cream feesten. Zestien weken achter elkaar zet hij het Balearische San Rafel volledig op z'n kop. In imponerende line-ups met met andere grootheden als Eddie Halliwell, Sasha, Ferry Corsten, Giuseppe Ottaviani en Sander van Doorn tovert hij de Main Room van Amnesia om tot een waar trance-walhalla dat zijn gelijke niet kent. Van opening party (12 juni) tot en met closing party (25 september), de donderdag is dit jaar van Paul van Dyk. Net als de dubbele mixcd 'Cream Ibiza'.
Disc 1
Is dit Paul van Dyk? Is dit echt Paul van Dyk? De eerste cd van dit album brengt me iets totaal anders dan ik verwacht had. Geen trance, niets daarvan, zelfs in de verste verte niet. Nu hadden de twee voorgaande delen van de Cream Ibiza serie, allebei gemixed door Eddie Halliwell, een vergelijkbaar eerste deel. Met veel electro, house en techno. Niets mis mee. Misschien zelfs beter, want waarom allebei de schijven vullen met trance? Als je er dan toch twee tot je beschikking krijgt en twee keer een uur mag neerzetten, zorg dan voor afwisseling. En dat doet PvD hier.
Al had ik het dus niet verwacht. Vierentwintig tracks in vijfenzestig minuten. Beetje de Eddie Halliwell stijl... toch de link met de voorgaande twee delen? Platen die na krap twee minuten alweer in de volgende track overgaan. Mashups die verweven worden met de opvolgende plaat. It's rush hour op de eerste cd. Ik word er, in tegenstelling tot de cd's van Halliwell zelf, niet super warm van. Navraag en nasurf leert me, dat Paul van Dyk ook op de Cream feesten in Amnesia op deze manier opent. Toepasselijk is het dus zeker. En mixtechnisch razend knap ook. Dat dan weer wel.
Disc 2
Ligt helemaal in mijn straatje. Zeg gerust boulevard van diepgaand feestelijk genot. Hier komt de PvD die ik mateloos bewonder en eindeloos kan beluisteren op de proppen. En hij acteert op topniveau! In de eerste tracks houdt de man uit het voormalige Oost-Berlijn het nog rustig. Een mooi intro van Nitrous Oxide wordt vlot omgezet in het prachtige 'Voice of Hope' van Derelict en de break in de plaat die erop volgt -het geniale 'Elektra' van het Finse duo Super8 & Tab- is van zeldzame schoonheid. Maar hou je vast vanaf track 8, want dan gaat het verwoestend los! Speciale aandacht voor het mixen van track 8 naar 9, twee platen met Italiaans Ottaviani stempel. Tone clashes? PvD lost het op door 'No more alone' brutaalweg een hele toonsoort hoger te slingeren, midden in de overgang. Briljant gedaan!
En ik zei het al... los gaat het daarna, vet los! Er breekt een flow uit die tot aan het eind van deze tweede schijf aanhoudt. Met heerlijke rustpunten erin, zoals de magistrale en kippenvel opwekkende vocaal in de knappe mashup van 'Shifting Lives' (Reaves and Ahorn) met 'Back to Zero' (Robbie Rivera). En met knallende euforische hoogtepunten zoals het van Nederlandse bodem komende 'Chaos Theory', een productie van een van de sympathiekste DJ-producers die ons land ooit voortgebracht heeft, Dazzle. De apotheose met Kuffdam (die dit keer zijn maatje elders heeft gePlant), Alex M.O.R.P.H. en Jon O'Bir is van zo'n hoog zweef- en stampniveau dat ik meer dan ooit verlang er ooit eens bij te mogen zijn... daar op dat Balearische eiland.
Score: 76/100

www.newstatemusic.com
www.cream.co.uk
www.paulvandyk.com
www.vandit.com
www.myspace.com/paulvandyk

Tracklists

CD1
  1. Offdate - Always Want
  2. Gap4 - Royal Flush
  3. Marc Vedo - Fast Track
  4. Terranova & Leeds - This Is What You Need
  5. Supersub & Bas Thomas feat. Stanford - Get Down (Club Mix)
  6. Carnival Junkie - After Dark
  7. Dj Simi & Marotta - My House (David Tort Mix) (with South Beach - Kid Chris)
  8. Steve Mulder - Electronik
  9. Angello & Ingrosso - 555
  10. Dero - I Retro
  11. Tattoo Detectives - Il Saltu Fuori (with Funkagenda - WTF)
  12. Bob Sinclar pres. Fireball - What I Want (with Solar Sun - Underground Tel Aviv)
  13. Solar Sun - Underground Tel Aviv (Sharp & Smoth Back 2 Drums Mix)
  14. Dirty South & Paul Harris feat. Rudy - Better Day (TV Rock Remix) (with Lange vs. Gareth Emery - Another You Another Me)
  15. A&N Project - Just When I Think There’s An Answer
  16. Gareth Wyn & The Viceroy - La Galeria
  17. Jon Rundell - Taking Time (with Phunk Investigation vs. Mephisto - State Of Mind (Darkness Mix)
  18. Houseplayerz - Hipnotize
  19. Dinka - The Temptation
  20. EDX - Premiumline
  21. Steve Angello & Laidback Luke - Be (Masi & Mello Re-Work Mix) (with R-Tem - Met-R)
  22. T-Rek - Fuck House
  23. TuneBrothers - Dirty Nasty (Micha Moor Remix)
  24. Paul van Dyk feat. Ashley Tomberlin - New York City (Cream Ibiza Nights Mix)
CD2
  1. Nitrous Oxide - Waves
  2. Derelict - Voice of Hope
  3. Super8 & Tab - Elektra
  4. Technosquirrels - Love Comes First (Styrofoamkid Remix) (with Paul van Dyk - Let Go (PvD Instrumental)
  5. David Shaw - Digital Prostitute (Flash Brothers Remix)
  6. Tom Colontonio - Xtreme Tactics
  7. Majai - Phoria (Elevation Remix)
  8. Jose Amnesia - Follow Me (Giuseppe Ottaviani Mix)
  9. Giuseppe Ottaviani - No More Alone
  10. Paul Webster - Engaged
  11. Paul Trainer - Totally
  12. Mekk - Resistance
  13. Reaves & Ahorn - Shifting Lives (with Robbie Riviera - Back To Zero)
  14. Stoneface & Terminal - Pictures
  15. Dazzle - Chaos Theory
  16. Kaskade & Deadmau5 - Move For Me (Instrumental Mix)
  17. Kuffdam - Burn It Up
  18. Alex M.O.R.P.H. - Spirit (Dub Mix)
  19. Jon O’Bir - Ways & Means (Paul van Dyk Mix)

19 opmerkingen

De apotheose met Kuffdam (die dit keer zijn maatje elders heeft gePlant)
:lol:
laatste aanpassing
 
CD1 is een lekker schijfje maar CD2 zit al weken vastgebrand in mn cd-speler!
En je vermeld hem zelf niet maar de eerste keer dat ik PvD's "love comes first" mash-up hoorde ging zowel de stereo als mn auto vanzelf steeds harder en harder en...nah ja luister zelf maar, en dat Dazzle het tot deze schijf heeft geschopt...hulde!
 
Top CD!! :respect:
CD1 toch weer flink genieten hoor. :9 (y)
Cream = Eddie
Maar PVD doet het ook erg goed.
Heel vette cd!
 
Misschien maar eens kopen...
Paul van Dyk draaide echter niet iedere week als resident bij Cream.
De week dat ik op Ibiza was, draaide hij jammer genoeg niet.
Tegenvallertje
Heb met smart zitten wachten op de volgende cream ibiza.... wordt 'ie gemixt door PvD :S Moet 'm nog luisteren, maar bij vorbaat al een beetje jammer.
laatste aanpassing
CD1 beetje de weg kwijt
CD2 briljant en helemaal los (eens met recensie)
Leuk om Dazzle terug te vinden op PvD CD en eerlijk gezegd fijnere CD dan zijn eigen artiestenalbum van vorig jaar
We verheugen ons op PvD in Escape op 24 okt.
 
Artiest Frenckel
DAZZLE!!!!!!!!
Nummer 15. Dazzle - Chaos Theory
Super plaat!!!
 
zit um net te luisteren en klinkt toppie (y)
 
het zal wel ruk zijn al de meeste het hier al niet echt wat vinden...
maarja...altijd die smakeloze keuzes van flockers kun je ook niet altijd op af gaan he :lol:
Echt een super cd! Vooral cd 2 is echt goed opbouwend naar wat steviger trance! Precies waar ik van hou en waar Paul van Dyk groot mee is geworden! Top!
laatste aanpassing
"van zo'n hoog zweef- en stampniveau dat ik meer dan ooit verlang er ooit eens bij te mogen zijn... daar op dat Balearische eiland."
dat hoop ik nou ook! ;)
zouden we gewoon es een keertje moeten doen!!!
donateur
Sja, ook al niet in een hok te plaatsen deze meneer Paul van Dyk. "t ken vriezen en t ken dooien..."
Maar , ik heb wel een zwakke plek voor hem, en deze recensie maakt me dus behoorlijk nieuwsgierig.
Top dus weer meneer Schwingg (y)

btw... ik weet wel een leuk cadootje voor m'n verjaardag dus (dubbeldubbel)
laatste aanpassing
donateur
Uitspraak van TRUFFELS op maandag 15 september 2008 om 23:54:
artiestenalbum van vorig jaar
Die vond ik ook matigjes...