Partyflock
 

Cocoon Compilation M

door , gepubliceerd op , waardering: 83/100
Cocoon Compilation M
OrganisatieCocoon Site
LabelsAstral Music
Cocoon Recordings
bekijk bij iTunes
bekijk bij Bol.com
Genre: tech house, techno
house, techno
Het gebeurt soms, dat we bepaalde compilaties graag willen reviewen, maar op de een of andere manier duurt het langer dan gepland. Cd's die niet worden verstuurd, Post NL die met de post aan de haal gaat. We maken heel wat mee bij het Partyflock Recensie Hoofdkwartier. Het duurde even maar jullie kunnen nu onze review lezen van 'Cocoon Compilation M.'
Zoals al jaren traditie is bij het Duitse Cocoon label van EDM icoon Sven Vath, komt elke zomer een nieuwe letter op de markt. Deze compilatie bevat de nieuwste zomerse techno/techhouse platen van het welbekende label. Zoals altijd verkrijgbaar op cd en vinyl, maar ook via de digitale snelweg. Op deze ditmaal roze gekleurde compilatie komen we zowel bekende als onbekende namen tegen, die allen platen uitbrengen op dit in Frankfurt gevestigde label.

De in Nederland gevestigde producer Makam opent deze compilatie met een dromerige plaat die een goede start vormt van deze compilatie. 'Samara' bevat warme melodieën en weet daarmee de juiste snaar te raken. De tweede track is van Leftroom opperbaas Matt Tolfrey en partner in crime Inxec en gaat eigenlijk net zo sterk verder als zijn voorganger. Met de nodige percussie komen we aan bij 'Grinding Love' van de Argentijnse Alejandro Mosso. Deze beachparty plaat heeft een echte diepe en epische groove, wat het tot een zeer genietbaar geheel maakt. De nieuwe ster aan het firmament wAFF heeft al de nodige melodische techno afgeleverd voor het Hot Creations label, maar gaat met zijn 'BeatMakerZ' naar de donkerste uiteinden van het techno universum zonder daarbij eentonig of saai te worden.

Na deze vrij diepe, duistere en sweaty plaat gaan met 'Nueva' van Temma Teje weer echt richting de deeptechno/techhouse. Epische strings met een mooie straightforward opbouw maken dit een wonderlijk genietbaar plaatje. Ook de Soma opperbaas Gary Beck vinden we terug op deze compilatie met het industrieel getinte 'Stranger.' Na Gary Beck zijn avontuur komen we bij het minimal georiënteerde 'Never Ending' van Ray Kajioka, die ook weer zeer fijn in de oren klinkt. Zoals altijd is Cocoon een bazenlabel en dat blijkt uit de plaat van Mind Against. 'Argo' is bovenal een leuke plaat, maar de karakteristieke old school Tetris melodie slaat de spijker op zijn kop. Na een heleboel techno (en andere aanverwanten zaken) is 'Meshnerize' van Tuff City Kids wat meer electro georiënteerd, wat een fijne afwisseling is. We sluiten af met Julien Bracht's 'Anthem Rhythm.'

Conclusie
Cocoon heeft het weer geflikt! Bazenplaten op en top. Een zeer fijne compilatie van een label wat al jaren hoge ogen gooit.

Score: 83/100

www.cocoon.net
www.astralmusic.com

Tracklist

  1. (A) Makam – Samsara
  2. (B) Inxec & Matt Tolfrey – Never In Doubt
  3. (C) Alejandro Mosso – Grinding Love
  4. (D) Douglas Greed – Dynamit (feat. Kuss)
  5. (E) wAFF – BeatMakerZ
  6. (F) Temma Teje – Nueva
  7. (G) Kyle Geiger – The Comedown
  8. (H) Gary Beck – Stranger
  9. (I) Ray Kajioka – Never Ending
  10. (J) Mind Against – Argo
  11. (K) Tuff City Kids – Meshnerize
  12. (L) Julien Bracht – Anthem Rhythm

1 opmerking

Netjes! Ff het vinyl scoren dan maar :)