Partyflock
 

Mystery Land 2012

door , gepubliceerd op , waardering: 70/100
Mystery Land 2012
FeestMysteryland
OrganisatieID&T Site
Genre: deep house, electro, hardcore, hardstyle, house, tech house, techno
hardcore, hardstyle, house, techno
Het thema van Mystery Land 2012 was 'Beter goed gefeest dan slecht geslapen'. Net als afgelopen jaar viel ook dit jaar de regen bij tijd en wijle weer met bakken uit de lucht. Mystery Land is al jaren traditie getrouw één van de laatste grote festivals van het jaar en ook dit jaar was het weer stijf uitverkocht.

Zoals gebruikelijk is er ook dit jaar weer een mixcompilatie uitgebracht. Ook deze keer weer vakkundig op digitale wijze in elkaar gezet. Echter in vergelijking met afgelopen twee jaar bestaat deze compilatie zelfs uit vier cd's. Eén cd met daarop de razend populaire 'Swedish House Mafia' stijl, en nog drie andere schijfjes met daarop stijlen zoals electro, hardstyle en techhouse. Na de nodige kritiek uit het verleden dat er nooit ruimte ingeruimd werd voor een stijl als hardstyle is dus vanuit ID&T geluisterd en zelfs één cd staat hier zelfs vol mee. Het hardstyle podium van Q-Dance is tenslotte één van de grootste publiektrekkers van Mystery Land.

CD 1 – Links Voor Bij De Speakers
Kijkende naar de tracklist van het eerste schijfje valt op dat er veel tracks opstaan van producers die de op dit moment nog steeds razend populaire Swedish House Mafia sound gekopieerd hebben. Even dit feit vergetende valt op dat wanneer de cd opgezet wordt er niet bepaald een opbouw te bespeuren is. Hier en daar is een rustmomentje ingebouwd maar het is vooral toch plat doorstampen. Eén van de weinige platen die positief opvalt is "Spectrum" van Florence + The Machine in een remix door Calvin Harris. Andere plaat die het benoemen waard is is "Core" van Sandro Silva. Zoals de naam van deze track doet vermoeden zal deze productie hardstyle en hardcore liefhebbers vermoedelijk wel aanspreken.

CD 2 – Donde Está La Fiesta
De tweede cd is toneel voor een andere hedendaagse populaire stijl, namelijk electro gemixt met allerlei aanverwante stijlen. Ten opzichte van cd één is in deze mix heel wat meer diepgang te bespeuren. Qua opbouw zit deze mix ook duidelijk beter in elkaar. De mix wordt vrij rustig afgetrapt waarna gaandeweg de mix steeds wat swingender wordt. Opvallende tracks in deze mix zijn onder andere "Money Makin'" van A-Trak & Fillon Francis en "Tight" van Zombie Nation.

CD 3 – High
Afgelopen jaren volgens velen de grote afwezige stijl op de jaarlijkse Mystery Land compilatie, hardstyle. Dit jaar dan toch een mix-cd met deze door velen geliefde stijl. Zoals eigenlijk wel te verwachten was, staat deze cd niet vol nieuwe tracks. Echter wel voldoende aansprekend tracks waar de gemiddelde hardstyle liefhebber wel mee uit de voeten kan. Zo komt het "World Of Madness", het Defqon 1 anthem van dit jaar uit handen van Headhunterz, Wildstylez en Noisecontrollers voorbij. Zonder elke track apart te gaan benoemen wordt deze cd op solide wijze opgebouwd en zoals verwacht afgesloten met twee mainstream hardcore tracks uit handen van Adoro en Endymion & The Viper met het al ruim een half jaar geleden uitgebrachte "Smash".

CD 4 – Doorgehaald Staat Netjes
Als je alle cd's netjes achter elkaar in de cd speler hebt gehad volgt nog een cooling down in de vorm van een techhouse cd. Deze cd wordt afgetrapt met "Make My Day" van Daniel Sanchez. Deze track teert op de vocalen van de house klassieker "Pump Up The Jam". Deze 12 in een dozijn productie had best vervangen mogen worden door een wat meer aansprekende openingsplaat. De 2011 remix van "Dish N Tell" van House Of Venus klinkt is afgelopen maanden door diverse dj's helemaal grijs gedraaid, maar had wel wat later in de mix geplaatst mogen worden aangezien twee remakes van klassiekers aan het begin wel wat veel van het goede is.

Verderop in de mix valt op dat de opbouw wel redelijk in orde is, ook al is het gekozen materiaal lang niet altijd even aansprekend. Eén van de platen die wel positief stemt is "Masterplans" van Cajmere & Jamie Jones. Deze productie kent een pakkende fluctuerende bassline. Ook Gui Boratto 's "This Is Not The End", de zweverige afsluitende plaat van deze mix geremixt door Michael Mayer, spreekt tot de verbeelding.

Deze Mystery Land mixcompilatie bestaande uit vier cd's geeft globaal weer wat er zoal op muzikaal gebied te horen was op Mystery Land. Vele producers/dj's die ook op het festival te bewonderen waren geven acte de présence op deze verzamelaar. De gekozen producties zijn niet bepaald wereldschokkend maar voor iedere Mystery Land ganger die zowel de Swedish House Mafia stijl, alsmede electro, hardstyle en techhouse kunnen waarderen is dit zeker een leuke verzamelaar voor de collectie. Ook al zijn lang niet alle platen die op deze compilatie te vinden zijn spiksplinternieuw, zal dit voor menig liefhebber toch een verzamelaar zijn die over pak hem beet een jaar de nodige herinneringen naar boven zal brengen.

Score: 70/100

www.mysteryland.com
www.id-t.com
www.beyourselfmusic.com

Tracklists

CD 1 – Links Voor Bij De Speakers
  1. An21 & Max Vangeli Vs Tiesto - People Of The Night
  2. Franky Rizardo & Roul And Doors - Blackout
  3. Dimitri Vegas & Like Mike & Regi - Momentum
  4. Dberrie - Voices
  5. Dannic - Tombo
  6. Eddie Toneick & Norman Doray - Celsius
  7. Michael Woods & Sheldon - Goodbye Featuring. Polina
  8. Fedde Le Grand & Nicky Romero - Sparks
  9. Florence + The Machine - Spectrum (Say My Name) (Calvin Harris Version)
  10. Laidback Luke & Angger Dimas Feat. Polina - Night Like This
  11. Ben Bastion Feat. Lady Bee - Rise
  12. Deniz Koyu - Bong!
  13. Oliver Lang - Control Freak
  14. Dada Life - Kick Out The Epic Motherf**Ker (Otto Knows Remix)
  15. Marco V - 10Pm
  16. Delayers - Everything Moves ( Gregori Klosman Remix
  17. Hard Rock Sofa & Swanky Tunes - Here We Go
  18. Hardwell & Showtek - How We Do
  19. Sandro Silva - Core
CD 2 – Donde Está La Fiesta
  1. Baskerville Vs. Henzel & Disco Nova - Holander
  2. Surkin Feat. Kevin Irving - Never Let Go (A-Trak Remix)
  3. Cubic Zirconia - Darko (Tommy Trash Remix)
  4. Guerilla Speakerz & The Bobby 6 Killers - Kingdom Come
  5. Wazabi - Ripper (Henzel & Disco Nova Remix)
  6. Attaque - Sensor
  7. Angger Dimas - Hey Freak
  8. A-Trak & Dillon Francis - Money Makin'
  9. Laidback Luke Feat.Chuckie & Martin Solveig - 1,2,3,4
  10. Gregori Klosman - Minibar
  11. Nobody Beats The Drum - Natural Thing (Fellow Remix)
  12. Zombie Nation - Tight
  13. Hint Feat. Zed Bias - Lock The Door
  14. Nt89 - Hot Signal
  15. Heavyfeet Feat. Drs - Blew That (Zed Bias Old Skool Remix)
  16. Wafa Vs Wolfie - Tom Tom (Riton Rerub)
  17. Lady Bee & Gomes - Love Sick
CD 3 – High
  1. Thilo&Evanti - Because We Can (Lee Max Remix)
  2. Hardwell - Spaceman( Headhunterz Remix)
  3. Headhunterz &Wildstylez Vs Noisecontrollers - World Of Madness
  4. Wildstylez Feat. Niels Geusebroek - Year Of Summer
  5. Atmozfears & Adrenalize - Pure Fantasy
  6. Zany - World Belongs To You
  7. Frontliner - Keep It Up
  8. Wildstylez & Alpha2 Vs Dv8 Rocks! - Leave It All Behind
  9. Scope Dj & Audiofreq - Robot
  10. Max Enforcer - Time To Rock
  11. Humanoise - Around
  12. Tatanka -A True Story
  13. Code Black & Nitrouz - Can't Hold Me Back
  14. Psyko Punkz - Psyko Foundation
  15. Zatox & Max Enforcer - It Must Be
  16. A2 Allstars - The Resistance
  17. Acti & Jajox - Satana
  18. Adaro - The Italian Tribute
  19. Endymion & The Viper - Smash
CD 4 – Doorgehaald Staat Netjes
  1. Daniel Sanchez - Make My Day
  2. House Of Venus - Dish N Tell (Juan Sanchez & The Man With No Shadow Remix)
  3. Boris Werner - In The Streets
  4. Slok Feat. My Favorite Robo - Feel Alive (Subb-An Remix)
  5. Green Velvet - Preacher Man(2012 Remix
  6. Amer - Cog In The Machine
  7. Jay Lumen - Rendez Vous
  8. Cajmere & Jamie Jones - Masterplans
  9. William Kouam Djoko - We Are Your Brothers & Sisters
  10. Tim Green - Scatch
  11. Anton Pieete - I Do Not Want
  12. Rod - Hgb
  13. Reboot - Bucaboca
  14. Olivier Weiter - Dunlis
  15. Paul C & Paolo Martini - Amore (Karotte'S "Cake In Your Face" Remix
  16. Eats Everything- Jagged Edge
  17. Simian Mobile Disco - Seraphim
  18. Phil Kieran & Green Velvet - Rocket Yourself
  19. Gui Boratto - This Is Not The End (Michael Mayer Mix)

11 opmerkingen

:gaap:
Van alle tracks die je op disc 3 zou kunnen kiezen, heb je het over 'world of madness'? wat mij betreft ronduit de slechtste track die op de cd staat. Sowieso slaat het nergens op om een anthem van een weliswaar veel beter festival op je soundtrack te zetten, maar kies dan iets beters uit, of luister je gewoon nooit naar hardstyle en heb je daarom maar het enige wat je ken erop gezet als 'iets waar de hardstyle liefhebber wel mee uit de voeten kan'? En gooi er volgende keer een td cdtje bij aub
Veel te hoge waardering. Ik vind cd 1 en 2 ronduit belachelijk. Wat een vervelende irritante snerp house zeg. Die hardstyle ga ik niet over hebben, dat gaat al jaren nergens over. Alleen cd 4 is te doen dat heeft iets met house te maken en luisterd lekker weg. Bij alle andere cd's denk je bij bijna elk nummer na 1 minuut VOLGENDE!.

Al met al echt weer een mystery land compilatie. Sinds 2000 altijd kut. Terwijl ik die van de 6 jaar daarvoor nog erg vaak in me cd speler stop. Het is dat ik deze cd gratis had door gevonden muntjes die ik op het laatste moment ff op moest maken. Had die muntjes beter weg kunnen gooien.

namelijk electro gemixt met allerlei aanverwante stijlen


:facepalm: hahaha ja man, electro.
laatste aanpassing
Artiest Reset1
Uitspraak van :bounce:ST4MP3®TJ3:bounce: op maandag 17 september 2012 om 00:34:
En gooi er volgende keer een td cdtje bij aub


Ten eerste levert dat niet voldoende geld meer op :yes: Ten tweede Id& T wilt niet meer op een Mysteryland cd met hardcore geassocieerd wilt worden. Ten derde, is het ergste dat ze dit feest nog Mysteryland durven te noemen zo mysterieus en duitster is het allemaal niet meer :yes:

Noem dit feestje dan: "het gezellige dagje uit dancefestival" Dat is een toepasselijkere naam voor dit feest . :yes:
laatste aanpassing
Uitspraak van Reset1 op maandag 17 september 2012 om 12:28:
Ten derde, is het ergste dat ze dit feest nog Mysteryland durven te noemen zo mysterieus en duitster is het allemaal niet meer


+1
met twee mainstream hardcore tracks uit handen van Adoro en Endymion & The Viper


Uhhh mainstream hardcore nummer van adaro?...
Adoro


Oh ik zie het al, het is adoro, wat dom van me :rot:
 
heb nog ergens een mystery cd liggen met o.a. drum & bass (y). Wel erg hoge score..
 
"Zonder elke track apart te gaan benoemen wordt deze cd op solide wijze opgebouwd en zoals verwacht afgesloten met twee mainstream hardcore tracks uit handen van Adoro en Endymion & The Viper met het al ruim een half jaar geleden uitgebrachte "Smash". "

Zie toch echt maar 1 hardcore nummer hoor !!
Uitspraak van verwijderd op maandag 17 september 2012 om 19:31:
heb nog ergens een mystery cd liggen met o.a. drum & bass . Wel erg hoge score


Mysteryland indoor '98. Goud cdtje die 3de cd inderdaad, gemixt door Timbels.
 
Dit was mijn eerste Mysteryland en gelijk ook de laatste, ik ben alleen bij de Q-dance area geweest maar wat was dat saai zeg! Pas vanaf Psyko Punkz Live begon de sfeer een beetje op te komen. En de afsluiter van Endimion ging er wel mee door.

Dit ging over de CD? Oooh...
mysteryland gaat wel erg achteruit ik heb nog een cd van mysterland liggen waar een tunnel terror en een thunderdome schijfje in zit ! deze cd slaat nergens op :s