Partyflock
 
Forumonderwerp · 726669
 
help!

mijn computer wordt steeds trager. als ik internet bijvoorbeeld aan heb staan en ik wil tegelijkertijd een word-document van één pagina openen, dan duurt het serieus minstens een halve minuut tot het document voor m'n neus staat. bovendien gaat m'n muziek in winamp dan standaard haperen. maar zelfs een txt-bestandje openen duurt echt té lang. opstarten, zelfde verhaal. als ik een map open met verschillende pictogrammetjes, zoals de map "control panel" (configuratiescherm), dan doet 'ie er zo'n vier seconden over om al die pictogrammetjes het juiste plaatje te geven. wat 'ie ook wel eens doet is de cd-rom drive ineens laten draaien als ik gewoon een mapje open. en soulseek laten draaien op de achtergrond is al helemaaaaaal erg... op kazaa bleef 'ie steeds hangen dus dat heb ik maar weer gedeinstalleerd. met soulseek gaat 't al beter, maar m'n pc wordt er wél tien keer slomer door en dit is gewoon niet leuk meer.

nou heb ik een tijdje terug geheugen van iemand gekregen, en dat paste prima in m'n moederbord maar vervolgens wilde het apparaat niet meer opstarten. verplaatste ik 'm naar ander leeg vakje, zelfde verhaal. verving ik 'm met de huidige, zelfde verhaal. dus ik heb het oude kaartje er maar weer ingezet.

- ik heb er nu 128 mb RAM in zitten, zie ik bij m'n eigenschappen,
- ik heb een harde schijf van 15 gig (in twee partities opgedeeld),
- met windows '98 (in 't engels),
- er hangt een floppydisk in
- en een 16 speed cd-rom drive.
- ik heb een videokaart van eh.. 64 mb/kb/whatever
(weet sowieso niet zeker wat 't nou is, twijfel ook over het getal 64),
- ik weet niks van m'n geluidskaart
- en al helemaal niks over het moederbord.
- dit vond ik over m'n processor: GenuineIntel Pentium(r) Processor Intel MMX(TM) Technology
(geen idee wat 't inhoudt)
- en oja, ik heb kabelinternet van chello, (ik ga binnenkort wel verhuizen en ik weet niet precies welke provider in het nieuwe huis wordt gebruikt, maar dat kan dus binnenkort gaan veranderen.)
- norton antivirusdinges,
- kerio firewall en
- spysweeper
(sinds de opening van deze topic. er zijn nu 70 spywaredingetjes verwijderd)

anyway.
wie kan mij vertellen welk onderdeel ik moet vervangen om 't geheel wat sneller te laten worden? ik wil sowieso een grotere harde schijf maar daar zal 't niet aan liggen, toch? en ik defragmenteer ook vrij regelmatig... net zoals temporary internetfiles weggooien.

help!
laatste aanpassing
Ik heb nog diverse geheugenreepjes liggen waar ik niets mee doe..


* kijkt uK lief aan O:)
oooh nou als het zo gaat
laat er iemand naar kijken die er verstand van heeft of koop een nieuwe pc met windows xp en laat hem instaleren door iemand die er verstant van heeft anders blijf je aan het kloten.
lol

no comment
Ga even langs bij de Aldi. :d
joah joah

bouw em dan zelf
 


virus misschien ?
denk gewoon dat je er iets op hebt zitten wat er niet thuis hoord
kan niets anders verzinnen


ik laat geregeld norton wat scan-werk doen, en kom zelden meer bugs en andere troep tegen.
gisteren spysweeper geinstalleerd, met many thanks to Ray|ShadowClan member :lief: , en dat programma heeft 70 spywaredingetjes gevonden en gedelete.
m'n pc draait nu al beduidend sneller!

kunt nog steeds mailen!


thanks (Y)

ZO te lezen haal je met Grim-R een goede systeembeheerder in huis, die helpt je vast even


hij haalt mij in huis O:)

En zet even hier neer wat voor een geheugenmodules (die RAM dinges) je hebt


eh, 128 MB RAM dus...

Ik heb nog diverse geheugenreepjes liggen waar ik niets mee doe.. Misschien kan je er iets mee


wat lief van je! maar dan moeten die dingen dus wel passen en willen samenwerken met 't moederbord toch? en hoe kom ik erachter wat voor 'n soort/merk/whatever ik er aan geheugen bij moet pleuren?

laat er iemand naar kijken die er verstand van heeft


ach ja.. ik heb een computernerderige ex, twee ex-huisgenoten die er allebei verstand van hebben en er wel eens aan hebben zitten klooien, een waanzinnig computernerderige kennis die me tips en trucs vertelt, een zus die er flink veel vanaf weet en diverse mensen die me via msn wel eens hebben zitten helpen. maar de één roept "zussemezo", en volgende roep "nee joh! dittemedat!", "norton is helemáál niet goed! je moet een heel andere virusscanner zijn!", "nee joh, er kan bést een brander in hangen, vertrouw mij nou maar", "ja logisch dat 'ie vastloopt, dit pc'tje kan helemaal geen 8 speed brander aan" etc etc etc. :[

bouw em dan zelf


dat is toch ook mijn vraag? welke onderdelen moet ik vervangen om 'm te upgraden zeg maar?
met many thanks to Ray|ShadowClan member



Check ook ff het volgende mop :
- wis de inhoud van map c: /windows/temp
- wis de inhoud van map c: /windows/temporary internetfiles
- wis de inhoud van map c: /windows/recent <<--- staat zeer waarschijnlijk verborgen(dus eerst ff zichtbaar maken via beeld, mapopties)
dat is toch ook mijn vraag? welke onderdelen moet ik vervangen om 'm te upgraden zeg maar?


Als ik jou was zou ik niet beginnen met upgraden. Tuurlijk kan je een paar onderdelen wat vervangen, maar het blijven lapmiddeltjes. Upgrade het een en een ander onderdeel zal weer de bottleneck worden.

Daarnaast kan je beperkt upgraden, nieuwer sneller geheugen kan bv niet op dit moederbord en ook qua CPU's zal het erg beperkt zijn. Videokaarten net zo, maw: uiteindelijk is het makkelijker zelf een nieuwe PC te halen.

Mocht je geen 500-700 euro (minimale prijs nieuwe PC incl. monitor) kunnen betalen, wellicht zou je dan 2e hands kunnen kijken. Voor 100-150 euro kan je vaak al leuke pentium 3's op de kop tikken waar je nog prima XP en Office op kan draaien. (Y)
 
maar dan moeten die dingen dus wel passen en willen samenwerken met 't moederbord toch? en hoe kom ik erachter wat voor 'n soort/merk/whatever ik er aan geheugen bij moet pleuren?


Dat is wat ik bedoelde met "zet even hier neer wat voor een geheugenmodules (die RAM dinges) je hebt" ;)

PC 100 of PC 133 ?
SDRAM neem ik aan ?

Nogmaals;
laat er iemand naar kijken die er verstand van heeft


Dan kijk ik maandag even precies wat ik heb liggen.


PS Narotic; Mocht Wen er niets aan hebben, dan ben jij de volgende. Maar ik weet niet of jij er iets mee kunt; 't zijn allemaal kleine reepjes, 32 of 64 MB.
gewoon gezond te eten geven en niet teveel vette dingen in gooien..

ga eens op dieet met je computer..

;)
laatste aanpassing
oja..

vrouwen zijn toch altijd op dieet ;)
verwijderd hoeft echt niet op dieet hoor... ze is nu al :K genoeg :X
laatste aanpassing
 
*bloost*

maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar goed... 8)
 
- wis de inhoud van map c: /windows/temp
- wis de inhoud van map c: /windows/temporary internetfiles
- wis de inhoud van map c: /windows/recent


eerst dit maar eens, zo terug...
 
djeez, er staat bijna 28 MB in die eerste map... mag dat allemaal gewoon weg? er staan ook mappen in enzo.. en heel veel microsoft-pictogrammetjes...

C:\WINDOWS\TEMP toch?

die "recent"-map heb ik nu leeggegooid.
wat deden al die snelkoppelingen daar in godsnaam...!?

en temp. internetfiles, moeten de cookies daar ook van weg?
laatste aanpassing
temp beter van niet
Temp gewoon wissen... geen enkel probleem.

En over die map Recent.. die snelkoppelingen slaat ie gewoon doelloos op ;)

Cookies gewoon wissen, zodra ze weer nodig zijn worden ze vanzelf geinstalleerd.


En nog iets :
Opstarten in MS DOS .... en vervolgens :
"deltreewin386.swp" intoetsen en bevestigen met "YES". Wel zorgen dat je in de directory c:\Windows zit.
 
jezus dat is allemaal onwijs ingewikkeld voor mij...
Moet ik nou weer langskomen??? Doe t alleen voor weer zo een lekker :kusje: O:) ;d
 
oooooh, dus meneer gaat chanteren :[
Ze zegt "Meneer" tegen me... :bloos:

:no: :no: :No:
T was gewoon te lekker :X:X:X
Dus eigenlijk heb je t zelf veroorzaakt O:) ;p
laatste aanpassing
 
8)

O:)
 
jaja, ben klaarwakker! jij?
 
nou, als ik t ff zo bekijk dan is die pc niets meer waard> mmx:S die processor gaat cker niet harder dan 300Mhz? anyway, k heb van de week 3 pc's met een Pentium 2 MMX GRATIS gekregen van mijn stage :) noujaa leuk om iets creatiefs mee te doen. als ik jou was of naar de Aldi rennen of een tweede hands kopen.

daarbij moet je eerst kijken waarvoor je de pc wil gebruiken. alleen internet/offics?: simpel systeem (p3 of P4 voldoet. I & O +gamen denk aan een stevig systeem van P4/of een AMD 64 met 512 mb ram..

loop met dat geval van jou maar naar de computerzaak en laat je informeren...

Wat je zo wie zo eens moet doen: ga naar http://www.tweakers.net/reviews/540 en lees die review eens door. je kan zo duidelijk al een beeld krijgen wat al die cijfers en prijzen nou zeggen over pc's(computer zaken willen nog wel s wat klanten "tillen":(
 
nou mensen, hierbij de blijde aankondiging dat ik een nieuwe pc krijg.

- processor: amd athlon 64
- nieuw moederbord (geen idee welke)
- lekker veel geheugen
- harde schijf van 80 gig
- en een nieuwe kast...

later schaf ik ook nog een brander/dvd-speler en een nieuwe grafische kaart aan...

hell yeah B)
 
Cool! B)

Heb nu ook een maand een nieuwe computer en bevalt me prima zo! Ben nu met dat ding ondertussen dat ik dit berichtje typ tv aan het kijken :P

Oh ja! Wat voor snelheid heeft die athlon wen? :)
 
geen idee eigenlijk... 800 huppeldepup, kan dat? :/
 
800 kan wel ja! :yes:

Hoe oud is ie al? :)
 
1 : zet het raam open....
2 : til je pc op
3 : loop naar het raam
4: gooi je pc eruit en ren naar de computerwinkel
 
Hoe oud is ie al?


gloednieuw O:)
InSaNitY > Het is een Athlon 64, dus zal geen 800 MHz zijn :)

Iig wen, veel plezier ermee (Y) :)
 
thanks!
Met cpu-z kun je zien wat je hebt meld het even.

 
als ik m'n nieuwe pc eenmaal gebruik zal ik nog wel even een update komen geven (Y)
 
Ja ben benieuwd of die van jou sneller is dan die van mij!

Gaan we lekker opscheppen tegen elkaar :P
 
whaha :D 's goed :[

(6)
 
:9

:D

Wanneer krijg je hem? :D
 
rond de 22e. dan moet ik nog even de laatste onderdelen erin zetten en 't één en ander installeren, en daarna moet 't allemaal wel werken (Y)





*schreef zij enigszins bevreesd...* aangezien ik er ook maar weinig vanaf weet 8)
 
ik wil je wel helpen hoor! ;)
 
Goed nieuws Wen !
 
:lief:
 
Daar wordt een oudere CPU als deze niet langzamer van, hoogstens instabiel.


Of te warm maar langzamer draaien gaat ie cker niet.. :no:
 
*trots vanaf haar nieuwe computer*

zelf geinstalleerd! B)
 
whehehe! :P
 
Intel Celeron D 320 2.40Ghz,533Mhz,S-478,256Kb,Box 73
AOpen QF50A MidiTower ATX, 300Watt, beige/blauw 49
Dane-Elec Dimm 512Mb DDR SDram PC3200 69
Asus P4PE2-X, S478, i845PE, 2xDDR, Audio, LAN 51
Asus V9400 Geforce MX4000 128Mb, TVout, AGP 44
Western Digital 80.0Gb, 7200rpm, ATA100, 8Mb cache 62
Asus CD-Rewriter 52x32x52x Quiet Track Beige, Ret. 26
Diskdrive 16.50

Totaalprijs: 390.50


Een perfect systeem voor deze prijs. 200 euro wat Damian zegt is wel erg optimistisch.
Voor deze 390.50 heb je wel de beste prijs kwaliteit verhouding (zelfde moederbord met VGA on-board is duurder dan deze met aparte videokaart !!)

bron www.informatique.nl
laatste aanpassing
 
wat ik er nu in heb zitten is:

- amd athlon 64 processor
- nieuw moederbord (geen idee welke)
- hoeveel geheugen weet ik ook niet
- harde schijf van 80 gig plus m'n oude harde schijf van 15 gig
- aopen grafische kaart 64 MB
- aopen 52x32x cd-rw + dvd-rom (cd-rom brander + dvd-speler)

het lijkt alleen alsof 'ie snelle beeldwisselingen niet aankan. als 'ie bijvoorbeeld op screensaver staat en ik beweeg de muis flitst 'ie eerst even voordat ik normaal beeld heb. en internet is veel sneller dan voorheen, behalve het scrollen door een pagina. ook een beetje gek dus... :/
Uk: Als jij nog een reepje SDRAM 64 hebt liggen heb ik daar wel interesse voor....

Ik heb net een ander boardje, met een IBM 6X86 MX200.
Daar zit nu maar 48MB in. Als ik daar nou 64 of 96 van kan maken, zou je me erg gelukkig maken! :jaja:

[Kijkt UK :lief: aan....]
 
Wen, mag ik weten wat je voor die nieuwe PC betaald heb?
en is dat dan nieuw of 2nd Hand?