Partyflock
 
Forumonderwerp · 1064542
Welke software is beter? ik wil graag cubase5 halen, maar hoor ook dat live8 beter is, en weer ergens anders hoor ik dat ik beter Reason kan kopen als ik wat wil... Wat vinden jullie goede software en waarom?

Gr
 
probeer ze en ervaar zelf wat je beter vind :)
ik heb geen flauw idee
 
Gebruik de zoekfunctie eens :)
 
idd download ze allemaal is en probeer zelf, ikzelf kloot vaak met fruity loops, het is het makkelijkste programma voor beginners
Hangt er van af wat je wilt doen.

Is het puur produceren van electronische tracks, of wil je ook met recording gaan werken?
Voor electronische tracks zou ik zelf eerder naar FL gaan, toegankelijk en snelle resultaten.
Ik kan zelf ook met Cubase overweg maar ik vind het echt een bitch in vergelijking met FL.
Daarbij komt dat als je FL aanschaft je voor de rest van je leven gratis updates krijg naar nieuwe versies. en die kosten bij cubase nog best wat!

Wil je ook dingen met recording gaan doen zou cubase de betere optie zijn. Wil je af en toe een vocaltje of een gitaartje recorden maar meer niet dan ook gewoon FL.

Voor 140 euro ben je dan voor de rest van je leven voorzien van de DAW die op de 2de plek staat kwa populariteit.
laatste aanpassing
In den toekomst wil ik met externe recorders werken, maar tot die tijd wil ik alles kunnen doen. ik ben verschillende demo`s aan het uittesten, maar dat er eentje uitspringt...
Als of de ene sequencer beter is dan de ander. Iemand die niet muzikaal is krijgt ook geen fatsoenlijk geluid uit Cubase of Ableton :frusty:
Hooguit vind je het ene programma fijner werken dan de ander, persoonlijke smaak
Mee eens, en als je toch net instapt. Ga dan voor iets goedkopers ;)
msn 8.5
 
Ik zou met FL beginnen, dat is om het te leren het beste en als je alle opties benut kan je er zeer dikke shit mee maken.

Cubase is iets beter, maar ook minder gebruiksvriendelijk. Veel suc6.
Dit beter dat beter, :gaap:

Gaat erom waarmee jij het fijnste werkt, ieder programma heeft zo z'n eigen dingetjes
ik zou voor reaper gaan is goedkoop, wordt vaak geupdate en goede service (niet zoals Steinberg bijvoorbeeld met fucking dongles en shit)
 
Uitspraak van Procell op donderdag 18 juni 2009 om 20:29:
Dit beter dat beter,

Gaat erom waarmee jij het fijnste werkt, ieder programma heeft zo z'n eigen dingetjes


Om dat goed te beoordelen heb je meer nodig dan een gaapsmiley....


FL = gebruiksvriendelijker
Cubase = iets beter geluid, minder gebruiksgemak
Logic = goed, gelijkwaardig aan FL of je moet ipv 5.5 versie 8 hebben.... beperkt tot de Mac helaas..... wel het dikste geluid dat je maar kan hebben en dat zeg ik als die hard FL addict.
laatste aanpassing
Zoals Clickerdeclack zegt, wil je met vst's werken moet je echt Reaper is proberen, cubase is denk ik nog te moeilijk voor je als je beginner bent. Het fijne van Reason is is dat je er zo geluid uit krijgt en dat het heel intuitief werkt. FL is op zich ook makkelijk om mee te beginnen. Logic is voor appie alleen en ook best pittig (vond ik dan)

Ableton ben ik niet zo mee bekend (nog)

Ik zou persoonlijk voor Fasttracker 2 gaan (y)
 
Denk niet dat er veel mensen met cubase werken enso zonder gebruik van of kennis van fruityloops.

Als je dit soort vragen stelt moet je met fruity loops beginnen iig.

Wat betreft dik geluid ik kan met die std kick in FL die je ziet als je FL opstart een gruwelijke hardcore kick maken die door je kamer heen ramt.
Over geluid wil ik echt nix horen, het is de kok niet de keuken.

Waarom zou Cubase een beter geluidskwaliteit leveren? omdat alles dan opeens beter klinkt? Yeah Right. Gelijk uit je hoofd zetten.
Geluid = neutraal, dus whatever je ook gebruikt je bent je eigen master.
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op donderdag 18 juni 2009 om 17:06:
fruity loops, het is het makkelijkste programma voor beginners


mmm ben ik t niet mee eens. ben zelf vorig met reason begonnen te klooien maar had van te voren ook met fruity geklooit maar ik vind reason dan toch net iets logischer in elkaar zitten. Maar miss dat dat ook wel komt door de interface die er echt als een "studiootje" uitziet. je kunt zelfs aan de achterkant van je rack kabels loshalen en verwisselen.. heb nu sinds paar weken cubase studio 5 aangeschaft.
Is weer wat moeilijker. maar is wel beter dat ik nu ook vst gebruiken kan, wat met reason dan weer niet kan...



Uitspraak van MIND MATTER op donderdag 18 juni 2009 om 21:29:
niet zoals Steinberg bijvoorbeeld met fucking dongles en shit


...maar dan weet je wel zeker dat t werkt en blijft werken;)
 
en goeie support van steinberg.

En cubase essential 4 is niet duur.

Ik heb 2x met fruityloops gespeeld, maar vind het niks. Heb altijd met cubase gewerkt.
Uitspraak van vito op donderdag 18 juni 2009 om 23:00:
...maar dan weet je wel zeker dat t werkt en blijft werken


reaper draait als een zonnetje , dus dat is ook geen argument ;)

probeer het eens zou ik zeggen, download is 4 mb
is er al een grote naam die tracks releassed gemaakt met reaper dan?
laatste aanpassing
 
Artiest System
Uitspraak van Conflict Technology op donderdag 18 juni 2009 om 17:47:
Wil je af en toe een vocaltje of een gitaartje recorden maar meer niet dan ook gewoon FL.


In september Propellerhead Record :cheer:
ja ben benieuwd hoor :)
er komt ook van presonus een nieuwe waarvan ik beta tester ben.
heb alleen nog niet de moeite genomen hem te testen haha
 
Uitspraak van Conflict Technology op vrijdag 19 juni 2009 om 09:58:
er komt ook van presonus een nieuwe waarvan ik beta tester ben.
heb alleen nog niet de moeite genomen hem te testen haha


Ik zit in de beta van Record, versie 5 is net uit. Hij is echt super (y)
wat wel dan? :P screens lijken een btje op cubase opzet? ik ga maar is reason proberen die synths zijn best dik volgends mij :)
 
Is meer smaakgevoelig vind ik zelf. Heb ze bijna allemaal geprobeerd, maar ben uiteindlijk op Ableton blijven hangen.. Het gaat er uiteindelijk toch om wat jij er zelf uit krijgt :)
Dus laat je niet ompraten, door wat iedereen tegen je zegt. Zelf uitproberen wat jou het beste ligt en neem dan je eigen keus.
laatste aanpassing
Artiest {SHOWLIST artist 69437, 22984}
Ik heb jarenlang met FL gewerkt, maar sinds kort toch echt de overstap gemaakt naar Ableton Live... De twee hebben een net iets andere workflow en het is aan jou wat je het fijnst vind...
laatste aanpassing
 
Uitspraak van Tobi Wan Kenobi op donderdag 18 juni 2009 om 22:30:
cubase is denk ik nog te moeilijk voor je als je beginner bent.


met een tutorial is niks moeilijk, alleen het is niet zo als bij FL dat je zonder tutorials snel uit vindt wat wat is... maar als je je wat in manuals en in video's op Youtube van ervaren gebruikers verdiept, is Cubase prima om mee te beginnen.
Reason is denk ik niet zo, krijg mn midi-keyboard niet aan de loop, en dat gekloot met kabeltjes, duld ik alleen wanneer het ook echte kabeltjes zijn. Vooralsnog vind ik live8 goed en cubase moet ik helaas nog even mee wachten :(
Wat ik wel weet is dat Reason ook cursussen geeft, is dat bij de rest ook?
Uitspraak van verwijderd op donderdag 18 juni 2009 om 21:57:
Cubase = iets beter geluid


Dat is 100% bullshit, hoop dat ik dat jou niet uit moet gaan leggen?
 
Uitspraak van -H.L.X- Producions op vrijdag 19 juni 2009 om 15:45:
en dat gekloot met kabeltjes, duld ik alleen wanneer het ook echte kabeltjes zijn.


Auto route werkt prima voor de meeste dingen, dan hoef je niet aan die kabeltjes te klooien.

Uitspraak van -H.L.X- Producions op vrijdag 19 juni 2009 om 15:45:
krijg mn midi-keyboard niet aan de loop,


Hoezo niet? En geldt dat dan niet voor alles, niet alleen Reason?

Uitspraak van verwijderd op donderdag 18 juni 2009 om 21:57:
Cubase = iets beter geluid, minder gebruiksgemak


HAHAHAHA!!! Die is goed!!! Dat is de grootste onzin die er bestaat. Alleen onwetende nitwits roepen dat :roflol:

Uitspraak van -H.L.X- Producions op vrijdag 19 juni 2009 om 15:45:
Wat ik wel weet is dat Reason ook cursussen geeft, is dat bij de rest ook?


Je zal heus wel opleiding kunnen krijgen. En anders zijn er wel boeken beschikbaar (zoals voor Reason de "Power tools" serie).

Tja je moet je afvragen wat je wil. Wil je veel werken met audio sporen, dan is Reason sowieso niet geschikt. Dan zit je beter met Cubase of iets dergelijks. Wil je veel werken met software synths en boeien die audio sporen niet zo, dan is Reason een hele goeie optie, vooral omdat die 3 hele vette ingebouwde synths heeft waarvan er eentje volledig modulair is (dus je kan er je eigen synths mee bouwen).

Verder zijn er veel refills verkrijgbaar, ook gratis, en maken veel mensen de meest bizarre creaties met de zogenaamde "combinator". En in september komt Propellerhead Record op de markt, met een ingebouwde 100% nagebootste SSL9000K studio mixer en AUDIO SPOREN. :D Volledig geintegreerd met Reason.
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 19 juni 2009 om 20:45:
HAHAHAHA!!! Die is goed!!! Dat is de grootste onzin die er bestaat. Alleen onwetende nitwits roepen dat


Kijk, tenminste iemand die het wel snapt :)
 
Uitspraak van Procell op vrijdag 19 juni 2009 om 21:11:
Kijk, tenminste iemand die het wel snapt


Gewoon een kwestie van goed devices gebruiken. Mastering tools, stereo imagers, compressors, EQ's. Ik gebruik ook een Scream op "Tape" setting op bijna elk geluid, individueel. Dat dikt de boel heel goed aan. :D

En straks met Record wordt het nog veeeeel makkelijker en beter.

Uitspraak van Conflict Technology op vrijdag 19 juni 2009 om 02:14:
is er al een grote naam die tracks releassed gemaakt met reaper dan


Weetik niet maar het programma krijgt heel erg goede recensies, oa in Sound on Sound en dat zijn natuurlijk niet de minsten....
Uitspraak van -H.L.X- Producions op vrijdag 19 juni 2009 om 15:45:
Reason is denk ik niet zo, krijg mn midi-keyboard niet aan de loop,


Ik zou zeggen, download eens de juiste driver, Reason moet hem dan vrijwel automatisch herkennen. Of anders asio4all downloaden. Reason is echt zo simpel gelijk geluid uit te krijgen. Gooi gewoon een redrum in je rack en een dr. rex en je kunt met de standaard samples al heerlijk spelen.
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 19 juni 2009 om 21:20:
Ik gebruik ook een Scream op "Tape" setting op bijna elk geluid, individueel. Dat dikt de boel heel goed aan


DOe ik ook veel, vind alleen wel dat je bij als je "organische" leads gebruikt (organ, rhodes etc) je net teveel distortion hebt, ook al zet je hem vrijwel helemaal omlaag en de mastervolume aan de rechterkant open. Verder moet ik vaak de hoge tonen iets afzwakken met de scream.
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 19 juni 2009 om 21:20:
Record


Ben ik ook erg benieuwd naar (y)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 19 juni 2009 om 15:38:
met een tutorial is niks moeilijk


Toen ik net begon had ik dus echt geen zin om eerst nog naar dat monotone gelul te luisteren van een nerd die iets uitlegt....ik wilde gewoon muziek eruit halen en dat is naar mijn inziens echt nog steeds het makkelijkst met Reason of Fruityloops
Ik ben zelf begonnen met reason, werkt er fijn en intuitief. FL vind ik echt helemaal niks, heb er een paar keer geprobeerd mee te werken maar ik kwam er niet uit met de sequencer. Maar das misschien ook persoonlijk.

Nu werk ik met cubase en ik vind t echt heel fijn werken, maar idd zoals eerder gezegd, je moet je wel eerst in het programma verdiepen voordat je er wat uit krijgt.

Ableton live is ook wel fijn, gebruik ik vaak om de songstructuur (of arangement) te bepalen. Maar is wel vooral gericht op het (live) gebruik van korte(re) samples e.d. Niet op recording ofzo.
 
Uitspraak van Tobi Wan Kenobi op vrijdag 19 juni 2009 om 22:04:
Reason moet hem dan vrijwel automatisch herkennen. Of anders asio4all downloaden.


ASIO4ALL heeft niks te maken met je midi keyboard.
Uitspraak van Procell op vrijdag 19 juni 2009 om 19:10:
Dat is 100% bullshit, hoop dat ik dat jou niet uit moet gaan leggen


Dat is 100% bullshit

als ik reason rewire is het geluid gelijk helderder en meer gedefineerd, zonder dat er extra plugins aan te pas komen


Uitspraak van -H.L.X- Producions op vrijdag 19 juni 2009 om 15:45:
krijg mn midi-keyboard niet aan de loop, en dat gekloot met kabeltjes,


heb je al geprobeerd ' other' te selecteren bij mididevice?!
 
sopware
 
Uitspraak van Procell op vrijdag 19 juni 2009 om 19:10:
Dat is 100% bullshit, hoop dat ik dat jou niet uit moet gaan leggen?


Dat het geluid van Cubase een beetje beter is dan dat van FL?

Jawel hoor, alleen FL komt met versie 8 en de beta versie 9 wel aardig in de buurt.

Cubase en Logic zijn gewoon onovertroffen. FL komt daar kort na en dan Reason... al kan je Reason als je het rewired in Cubase wel erg dik laten klinken.

Over Reaper enzo kan ik verder niet oordelen want dat heb ik nooit gehoord in een fatsoenlijke studio-setup.
 
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 20 juni 2009 om 03:38:
FL komt daar kort na en dan Reason


:roflol: Het wordt steeds grappiger. Jij kan helemaal niet oordelen over Reason omdat je er niet mee werkt, vriend.
Ik heb reason nu gerewired in FL. Erg handig, leuk programma vooral dat het niet doet als of alles hardware is met het doorlussen enzo.
Vind het wel wat minder overzichtelijk dan FL. Maar dat kan ook aan mijn lange ervaring met FL liggen.

:)
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 19 juni 2009 om 23:31:
ASIO4ALL heeft niks te maken met je midi keyboard


Naja niet in deze context idd haha. Maar uiteraard wel met je latency maar goed, dat was niet het probleem....ssssorrryyyyyy (f)
 
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 20 juni 2009 om 09:40:
:roflol: Het wordt steeds grappiger. Jij kan helemaal niet oordelen over Reason omdat je er niet mee werkt, vriend.


Kan ik wél. Ik heb het hier geinstalleerd (op dezelfde PC waarmee ik met FL werk) en heb weleens in de studio gezeten voor een collab met iemand die ALLEEN MAAR met Reason werkt.

Sound engine van Reason vind ik 3x niks, gerewired klinkt het al een heel stuk beter. Het is denk ik vooral de manier van werken die het programma zo interessant maakt.
 
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 20 juni 2009 om 14:39:
en heb weleens in de studio gezeten voor een collab met iemand die ALLEEN MAAR met Reason werkt.


Geweldig. Dus zelf doe je er niks mee. Dat zei ik dus al, en dat is blijkbaar correct.

Uitspraak van verwijderd op zaterdag 20 juni 2009 om 14:39:
Sound engine van Reason vind ik 3x niks, gerewired klinkt het al een heel stuk beter.


Dat komt omdat jij niet weet hoe je met Reason je geluid wel goed kan krijgen.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 20 juni 2009 om 15:26:
Dus zelf doe je er niks mee. Dat zei ik dus al, en dat is blijkbaar correct.


Ik heb toch met eigen oren over dezelfde speakers waarmee ik altijd werk, gehoord hoe een goed geproduceerde track met Reason klinkt.

En een paar minuten later hoorde ik dezelfde track, gerewired in FL.
Dat ik er niks mee doe zelf, klopt, maar je hoeft niet zelf met een programma te werken om de sound engine te beoordelen, een track beluisteren die iemand anders (die het programma goed beheerst) heeft gemaakt, over je eigen vertrouwde studiospeakers, is toch voldoende?

Het geluid van Reason is gewoon minder, het is wel goed genoeg opzich, maar het kan in andere software gewoon beter klinken. Minder plastic achtig. En dat zeg ik puur omdat ik op mijn eigen oren vertrouw, niet omdat ik iets tegen Reason heb, ik heb niks tegen welke DAW dan ook, maar je moet wel objectief blijven.

En wat boeit jou het, zelfs als ik gelijk zou hebben betekent dat alleen dat je je Reason-setup moet rewiren om de interne sound engine te omzeilen, iets dat niet zo erg is toch?
 
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 20 juni 2009 om 15:26:
Dat komt omdat jij niet weet hoe je met Reason je geluid wel goed kan krijgen.


Dat verklaart dan nog niet, dat ik gewoon verschil hoor tussen dezelfde track, met als enige verschil dat ik hem de ene keer via Reason zelf hoorde, en de andere keer gerewired door FL.

Degene met wie ik samen werkte wist namelijk wél hoe je je geluid in Reason goed krijgt, en ik heb gewoon 2x het zelfde project beluisterd, alleen dus ene keer via een andere sound engine en dat klonk gewoon beter ;P
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 20 juni 2009 om 15:39:
Dat verklaart dan nog niet, dat ik gewoon verschil hoor tussen dezelfde track, met als enige verschil dat ik hem de ene keer via Reason zelf hoorde, en de andere keer gerewired door FL.


precies :yes:

verder is reason gewoon een erg handige tool, veel dingen zijn buiten reason om gewoonweg onmogelijk qua complexciteit