Partyflock
 
Forumonderwerp · 661402
 
Ik ben bezig een nieuwe comp. aan te schaffen via Dell en kan kiezen uit:
-128MB GeForce FX5200 8x AGP kaart met TV-Out via S-Video
-128MB ATI Radeon 9800 Pro DVI, TV-Out via S-Video & Dual monitor support

Wat kan ik het beste kiezen?! De Radeon 9800 is 107 euro duurder is het dat waard?!
Ik ben van plan om bij aanschaf een paar nieuwe spellen te kopen en wil dus gewoon goeie Weergave
 
Welke dimension desktop wil je gaan aanschaffen? En wat is je budget?
Volgens mij is de fx5200 directx 8.1 en dat wil je niet hebben.
 
dimension desktop 4600, Pent. 4, 2.66GHz /533MHz FSB, met 512 MB geheugen. Op zich maakt het me qua budget niet heel veel uit, ik hoef alleen niet de allerallernieuwste en beste shit te hebben, gewoon een goeie comp.

Ati Radeon 9800 is zeker directx 9? Wat is zo slecht aan 8.1 dan?
 
Voor dat iedereen BOE!!! GEEN DELL!!! begind te roepen zou ik je het volgende mee willen geven. Als je overweegd om een Dell te kopen ga dan in iedergeval niet voor de Dimension 2400 en 4600. Als je een goede gamers pc wilt dan moet je minsten voor de 8300 gaan. Ikzelf heb sinds kort een DelL Dimension 8300 Multi Media Advanced. Als je dan even de 3 jaar Next Business Day On- Site veranderd in 1 jaar European Collect and Return dan gaat er nog 177,- vanaf en heb je voor 1300,- een goede pc met de 128MB ATI Radeon 9800 Pro, 3.0ghz, 1024DDR en een 15"tft. Ikzelf heb de 9800xt kaart erin laten zette, de soundkaart veranderd, 5.1 speakers en xp pro. Ik moet zegge dat ze kunne roepen over Dell wat ze wille maar dit is gewoon een goede pc!
 
ja precies ik had het al wel aangepast naar 1 jaar European Collect & Return.
Waarom is die 8300 zoveel beter dan de 4600 dan?
En jou ATI Radeon 9800 is wel goed?
 
ja precies ik had het al wel aangepast naar 1 jaar European Collect & Return.
Waarom is die 8300 zoveel beter dan de 4600 dan?
En jou ATI Radeon 9800 is wel goed?


De 4600 is niet echt een stabiel systeem. De specs zijn ook minder zoals je ziet. En als je een comp wil kopen voor de games die komen gaan dan bied de 8300 je meer perspectief. Mijn oom heeft een 4600 en die is er niet over te spreken. Upgraden lukt je over een jaar ook niet meer. Met de 8300 ben je voor iets meer geld wel up 2 date.

En is mijn 9800xt ok? Die rouleerd (: Al is er nog nix uit wat 256mb zal vragen... maar met een knipoog naar half life 2, die veel te lang op zich laat wachten ): ben ik er klaar voor.
neem toch geen dell

dat zijn kut compjuters ga gewoon naar een winkel daar heb je 100x betere service

koop nooit een dell
 
O ja, en als je een dell koopt is het altijd handig als je hem via een bedrijf(je) koopt. Mij scheelde dat 200,- (;
 
ja ik doe het via pc-prive, bruto/netto, scheelt een paar honderd eurootjes..
 
ja maar kijk maar eens wat dezelfde pc kost als je hem configureerd bij kleine bedrijven(tot 200werknemers) in vergelijking met consumenten. En dan heb je nog het brutto netto verschil daar boven op.
Ik heb ook een pc-priveregeling op me werk. Zelf weten wat en waar je t aanschaft, dr zit sinds dit jaar wel een grens op, max rond de 1400 euro geloof ik, via de overheid ingesteld. Scheelt toch weer mooi 1/3 van de prijs (mits je dan onder die 1400 blijft
 
ja klopt, maximum is sinds dit jaar 1.415,- dit mag je eens in de 3 jaar gebruiken, dus in 2007 koop ik weer een nieuwe :)
 
5200is low end vid kaart niet bedoeld voor gamen al zullen ouwe spellen er wel op spelen zolang je een snelle proccesor heb, 5200 valt al onder de minium systeem eisen van painkiller/Doom3/Farcry/Stalker alle nieuwe games dus.

9800 pro is de beste video kaart op moment beschikbaar, ongeveer 10 keer zo sterk dan de 5200 in puure GPU vs VPU vergelijking.

dus wel over duidelijk, ow de 5200 is maar 50 euro en het zelf niet waar als je wil gamen, 9800 pro is al te vinden van 250 euro was nog 400 2maandjes terug.


slot:

5200 betekent ouwe games met low settings geen AA of AF en een laage res spelen.
Nieuwe games die nog uit te komen zijn zullen niet of bijna niet lopen op de laagste settings met alles op off etc...

9800 pro speel ouwe spellen zo hoge res als je maar wil, Gooi AA en AF filtering volop alles in game setting op highest settings en het loopt nog steeds als een trein.
Nieuwe games speel je gerust nog op 1280x1024 met 4xaa 16xaf athans das mijn everaring er mee
Spellen als Hl2 zul je de settings nog wel op high kunnen zetten maar de AA zo en zo moeten uitzetten daar is de game te veel eisend voor.
 
Spellen als Hl2 zul je de settings nog wel op high kunnen zetten maar de AA zo en zo moeten uitzetten daar is de game te veel eisend voor.


En bij de 9800xt?
Die Delletjes mogen misschien wel goeie computers zijn, maar voor minder (en dit scheelt meestal veel) krijg je exact dezelfde pc alleen dan zonder dell-stickertjes ;).. en voor die videokaart: waarom neem je niet een kaart ertussenin, dus een ATI 9600XT of Geforce 5600, want eigenlijk vind ik dat je een 5200 en 9800 pro niet met elkaar kunt gaan vergelijken ;)
laatste aanpassing
 
5600 is niet te vergelijken met een 9600xt hehe 5600 is way traager een 5600 pro komt wat dichter bij.

9800xt is een beetje ovegeclockte 9800 pro met 256MB ram. en is hooguit 10% sneller

AA werkt trouwens niet in de ouwe versie van HL2 en waarscheinluk ook niet op de nieuwe versie.

9800xt users hebben de zelfde settings als 9800 pro users.
Dat er een prijs verschil is van 1,5 keer tot 2x tja dat is marketing.
 
5200 in vergelijking met radeon 9800................... omfg..............................................­......................... omg...................................

GF5200 komt lager uit tests dan de radeon 9200pro bron:tweaknet
zowiezo is radeon beter... maar goed eigen keuze
vergelijk liever de nieuwe gf (weet naam ff niet meer....:() met de 9800 ;)
ATI >> Gayforce anytime :yes:
laatste aanpassing
2 legionaire: ik weet, maar een vergelijking van een 9600 met een 5600 komt toch dichter in de buurt dan die van een 5200 en een 9800 ;)
laatste aanpassing
 
Das waar, ut verschil is niet 10 keer zo groot:P
 
Ten eerste, geen DELL, die vind je maar in een café ofzo ;) iig geen barebone pc.
En als je echt voor t gamen gaat, Radeon pakken. Ati heeft zich gericht op de mensen die gamen dat doet gayforce niet, die houd zich meer bezig met de zakenkant. Bedrijven enzo.
En bovendien de kaart ziet er een stuk geiler uit.

Zeg dat je een paar jaar doet met de pc, dan zou ik toch wel wat goeds aanschaffen en geen dell. Hiermee wil ik niet zeggen dat dell slecht is. Samengestelde pc's bij de kenner, blijf ik bij.
 
9800 en 5200..hmm das net zoiets als "wat is beter? een lada of een ferarri?"
 
Hahaha, idd :):P
Het verschil tussen de twee kaarten merk je eigenijk bijna niet.
Hoewel: de NVidia kaart gebruikt voor sommige dingen nog DirectX 8 codes (of hoe je dat wil noemen) omdat daarbij DX8 sneller is dan DX9... dus ze spelen een beetje vals.
ATI is op dit moment de betere in de markt en de 9800 gebruikt DX9 volledig...

Ga maar gewoon voor de ATI

(NVidia is kut, waarom moesten ze nou weer 3dfx kopen... zijn daarom nu ook alleen maar particuliere drivers te vinden... qneuzen!)
laatste aanpassing
 
Zet 2 pc's met de 1 de 5200 en de ander de 9800 ernaast en draai doom3 erop


Geen verschil huh? :vaag:
 
^ iS DOOM3 al uit dan?
 
Chibba houw je *** je weet duidelijk niks van computers gelieve geen domme dingen hier meer te posten, zoals ik jouw zie posten quote je andere mensen, dat de fx serie oudere shaders gebruikt omdat de fx serie +/- 68% dx9 support vergeleken met +/- 86% voor de ATI kaarten(beide hebben geen ps3.0) het hele nvidia doet een te hoge preciese 32ftp en is daar langzaam in hier niet ter discussie.

Je vergelijking is van een 5900 ultra vs 9800 pro en niet van een 5200 vs 9800 pro.

Ook raad ik een dell comp af, al is de 8300 het meest waar voor zijn geld vergeleken met de andere comps, dells zijn in prijs gezakt de laaste tijd, ook bied dell geen Athlon 64 cpu's aan en die zijn toch al in 32bit het snelst met 64bit windows programma's etc.. is de al snellere proccesor nog is 30% sneller in games zoals hl2.