Partyflock
 
Forumonderwerp · 646482
 
PARIJS Een Franse onderzoekscommissie
adviseert president Chirac een verbod
uit te vaardigen op het dragen van
opzichtige religieuze symbolen op
openbare scholen.Hierbij gaat het om
hoofddoekjes,kruizen en keppeltjes.

De commissie bepleit ook een verbod op
het dragen van politieke symbolen.Wel
beveelt de commissie aan de joodse en
islamitische feestdagen Yom Kippoer
(Grote Verzoendag) en Eid al-Fitr
(einde van de Ramadan) te vieren.

In het bedrijfsleven moeten werknemers
een extra vrije dag op kunnen nemen om
religieuze feestdagen te vieren,zo
adviseert de commissie.


Bron: Nos-Teletekst pagina 124
 
Maar wat ik zei was ook alleen wat Hij zou willen vergeven of niet natuurlijk.

Wat ik wel heb geleerd is dat wij als mens zijnde beter nooit langer dan drie dagen boos op elkaar kunnen zijn.

Want wie zijn wij om elkaar niet te vergeven als Hij dat al zou doen.

*hoopt dat niemand zich stoort aan deze replies*
en
anders
:flower:
 
Het is al helemaal fout als je je kinderen opvoedt met het idee dat ze moeten geloven.Je moet je kinderen vrij laten kiezen om te kiezen.Laat ze dan in ieder geval alle geloven zien en verstrek daar kennis over.

Anderen opzadelen met een geloof waar ze niet 100% achterstaan loopt bijna altijd verkeerd af.

Als je iets verbiedt, dan gaan mensen datgene juist doen.

Vreemdgaan is nou net een van die dingen die niet te vergeven zijn vind ik....


Oeps, daar ben ik het eigenlijk wel mee eens:$.

Alhoewel ik mezelf er wel eens op betrap is het eigenlijk niet goed om met een haatgevoel rond te lopen.Als je iemand hebt vergeven kan dat best een opluchting zijn.
laatste aanpassing
 
Er is een verschil tussen "haat" en "niet willen vergeven".

Als mn vriendin een keer vreemdgaat, maar ik wil wel met dr door, dan zal ik dr niet haten, maar ook niet vergeven.

En heel de wereld kan het haar misschien vergeven, maar uiteindelijk bepaal ikzelf wat ik ervan vind.
Ja petten mag je niet ophouden en hoofddoeken mogen ze vaak wel omhouden. Omdat dit met hun cultuur/geloof heeft te maken.

Nou als ik een pet op heb is dat 9/10 keer voor mijn badhairday te verbergen en ik geloof er 100% in dat het helpt nu valt het niemand op.

Dus dat is mijn geloof :p

Ook hier, verbieden die dingen anno 2004 rook vrije openbare gebouwen/terreinen en ook hoofddoek vrij :-)
 
Kijk, als het een onderdeel van jou geloof is om een hoofddoek te dragen vind ik dat jij die vrijheid mag hebben.

In de Islam kan iemand het een onderdeel zien van haar geloof, om een hoofddoek te dragen. Iedereen gelooft voor zichzelf of haarzelf en zou daar wel vrij in mogen zijn, vind ik.

Want ook jij mag in Nederland bijvoorbeeld halfnaakt over straat en op school aanwezig zijn, maar zou dat dan niet mogen met hoofddoek.

Wie bepaalt dan wat wel mag en wat niet?

Het lijkt mij beter dat iedereen daar vrij in is en mensen elkaar dan nog steeds respecteren. Wat vaak gebeurd is dat mensen al vooroordelen hebben na het zien van kleding of uiterlijk... en dat is gewoon jammer.
Het zou beter zijn als je eerst de moeite zou doen om een persoon beter te leren kennen... vind ik...
 
Goede zaak(y)

Wie bepaalt wat wel mag?Het land waar je in woont heeft wetten en regels daar heb je je aan te houden en niet aan de wetten en regels uit de koran.
Ik geef Frankrijk groot gelijk dat ze bang zijn om stukjes van hun cultuur hierdoor te verliezen.
laatste aanpassing
Het verbod op religieuze uitingen op scholen is het resultaat van de strikte naleving van de scheiding tussen kerk en staat in Frankrijk. De scholen zijn van de overheid en die mag geen onderscheid maken of uiting geven aan religie. Vandaar een totaalverbod.
laatste aanpassing
gedeeltelijk ben ik eht er wel mee eens het is immers een openbare school waar ze het willen verbieden en waar dus geen riligie overheerst. wel ben ik bang dat mensen hierdoor gaan denken dat er onderscheid gemaakt mag worden en dat meot natuurlijk verkomen worden ook gaat het miss ten kosten van de vrijheid van meningsuitig dus ik weet t niet t is een Btje dubbel
 
" Het verbod op religieuze uitingen op scholen is het resultaat van de strikte naleving van de scheiding tussen kerk en staat in Frankrijk. De scholen zijn van de overheid en die mag geen onderscheid maken of uiting geven aan religie. Vandaar een totaalverbod."

Het klopt inderdaad volgens hun eigen regelgeving, maar dat hoeft nog niet te zeggen dat het klopt ;)

Er zijn tallozen dingen die wel vast staan, maar waar ik het alsnog niet mee eens hoef te zijn.

Overigens klopt het niet helemaal, want van wat er staat zou het betekenen dat de school zelf geen uiting mag geven aan een religie. Maar ik ben toch echt van mezelf, niet van mijn school of mijn leraar.
laatste aanpassing
 
Overigens klopt het niet helemaal, want van wat er staat zou het betekenen dat de school zelf geen uiting mag geven aan een religie. Maar ik ben toch echt van mezelf, niet van mijn school of mijn leraar.


Wat bedoel je eigenlijk? :S :S :S
Hij zou wel bedoelen dat de staat niet over jou mag beslissen hoe jij je religieus uit.
Maar in Frankrijk kan en mag dat wel, het is allemaal in kwestei van hun waarden en normen. De norm is geen religieuze uitingen in het onderwijs of overheid.
 
Je mag best religieus zijn, maar daar hoef je anderen toch niet mee lastig te vallen?

Als dat gewoon de norm is en iedereen houd zich eraan is het toch in orde?
Daarom wordt het ook verplicht in Frankrijk om je aan die norm te laten houden.
 
Geweldig toch? Meteen invoeren in Nederland.
 
"Hij zou wel bedoelen dat de staat niet over jou mag beslissen hoe jij je religieus uit."

Inderdaad wat ik bedoelde, want wat ik doe zegt nog vrij weinig over de denkbeelden van mijn school.
(ik ben overigens zelf niet gelovig hoor, dit klinkt zo "jehova achtig")

"Maar in Frankrijk kan en mag dat wel, het is allemaal in kwestie van hun waarden en normen. De norm is geen religieuze uitingen in het onderwijs of overheid."

Dat is weer hetzelfde punt als waar eerder over gesproken is, maar dat is gewoon iets waar we het niet over eens zijn maar dat hoeft ook helemaal niet. Maar ik blijf hopen dat dit soort dingen in Nederland niet door de Tweede kamer komen

"Wat bedoel je eigenlijk?"
Zo heel erg vaag was mijn zin toch ook niet? (serieuze vraag)
laatste aanpassing
 
Dat is weer hetzelfde punt als waar eerder over gesproken is, maar dat is gewoon iets waar we het niet over eens zijn maar dat hoeft ook helemaal niet. Maar ik blijf hopen dat dit soort dingen in Nederland niet door de Tweede kamer komen.


Waar ben je het niet mee eens dan?
Onderbouw het even als je wilt ;)
 
(Y) goeie zaak zeg ik hoor
 
Het gaat overigens alleen over de Openbare Scholen, dus op een Moslimschool mag je wel een hoofddoek of een kruis dragen.
Vindt het een hele goede zaak.

Van mij zouden ze heel die hoofddoek af mogen schaffen in NL. T is toch belachelijk dat bij mij zusje op haar vorige school de jongens en meiden apart van elkaar gymles hadden, vanwege het moslim geloof van sommige meiden. Dat gebeurde vroeger hier in NL in het jaar blok ook, en vindt het gewoon belachelijk dat ze daar die gymles dan tegenwoordig in de moderne tijd hier maar weer scheiden vanwege de geloofs overtuiging van sommige personen. Echt ronduit belachelijk, zo zijn we gewoon weer terug bij af.

Turkije heeft in een ver verleden toen Ataturk daar aan de macht was (dat is de grondlegger van het moderne turkije) de hoofddoek willen afschaffen. Men heeft daar op het laatste moment vanaf gezien omdat het voor sommige mensen een te grote schok zou zijn.
laatste aanpassing
 
ik vind het hele moslim geloof een beetje TE overdreven maar dat moeten die mensen zelf weten. maar ik vind dat ze hier in nederland zich maar moeten aanpassen in het openbaar. wij mogen geen petjes op in de klas en hun wel hoofdoeken is toch belachelijk stel dat ik in een god geloof van wie je petten op moet zetten:S dan wordt je niet serieus genomen... net als tricky al zei hier boven.... goedzo frankrijk
Je gaat mij ook niet vertellen dat al die hoofddoek draagsters die hoofddoek uit vrije wil dragen. In de ramadan verschenen dr ineens 3 collega's op mn werk met een hoofddoek. Daarvoor hadden we pas 1 hoofddoek draagster. Die meisjes vertelden mij dat ze het uit vrije wil waren gaan dragen omdat ze voelden dat ze dr klaar voor waren. Nou en dat geloof ik dus gewoon echtttt niet. T waren stuk voor stuk leuke en hip geklede meiden. En moet je ze nu is zien... Nou en dan vertellen ze mij dat ze dat uit vrije wil gedaan hebben. Geloof er geen snars van. Volgens mij wordt ze dat gewoon allemaal opgedrongen door paps en broer lief.
laatste aanpassing
 
Goede zaak, trouwens ik vind geloof en school niet samengaan.

Net zoals politiek en geloof ook niet bij elkaar horen!

Chris
 
Blurkie: nu zeg je dus dat jij hun thuissituatie beter kent als zijzelf, plus je noemt ze leugenaars... :s
Of jij wilt natuurlijk maar al te graag dat zij hebben gelogen en dat ze worden gedwongen, want dat past beter bij jouw denkbeeld... :yes:

Ik vind eigenlijk dat mensen moeilijker doen dan dat het is. Mensen moeten wat te zeiken hebben en dat doen ze dan maar gelijk. Zo ook onderwerp hoofddoek?
Hoef jij het te dragen? Nee!
Vallen ze jou daarmee lastig? Nee!
Beslist iemand anders over wat jij aan mag? Nee!

Hoor jij die vrijheid ten alle tijden te hebben? Ja!
Horen zij die vrijheid te hebben? Ja!
Dus wat zitten mensen nog zo moeilijk te doen :vaag:

Ik zal het anders zeggen....
Die kleren die jij nu aanhebt vind ik niet leuk. Veel te bloot! :o ik kan zelfs jouw schouder zien :o Veeeeeel te bloot.
Maar samen met mij, vind heel de regering dat het veel te bloot is... :o
En niet alleen die kleren die je nu aanhebt, maar eigenlijk al jouw kleren in jouw klerenkast...
Veel te bloot en zo lelijk dat ik daar oogpijn van krijg... :D

En jij mag die kleren van mij gewoon NIET meer aan!!! :D

Heb ik ooit het recht om dat te verbieden of dat te zeggen omdat ik president ben, en dus wetten mag maken en wijzigen... :vaag:

Ik vraag je als dat zo is; waar blijft dan het woord VRIJ nog in een VRIJ land????
 
Zeg euh, der is nog niks besloten in Frankrijk aangaande verboden of niet......

Het parlement beslist en niet een onderzoekscommisie of president.....
 
Ik vind het eigenlijk wel goed. Iedereen gelijk behandelen wij geen hoofddeksels hun ook niet. Ik had ook een griet in de klas met hoofddoek die zat altijd der discman te luisteren onder der hoofddoek, dus ik ook discman luisteren werd ik er uit gestuurd. Dus ik zeg en zij dan?? zegt die vent ja maar dat kan ik niet zien :S (dit zijn jeugdtrauma's hoor)
Ik wil best geloof respecteren maar wel op de westerse manier...we zijn in Nederland niet in een niet westers land.
 
Dit snap ik even niet :s
Dus er is verschil in het beoefenen van een geloof op een westerse en een andere manier?

En dan is er nog geen antwoord op mijn vraag gegeven.... waar blijft dan het woord vrij nog in een vrij land????
 
Op de westerse manier zonder hoofddoek zonder onderdrukking van thuis uit. Zoals ze dat in de meeste plaatsen van Turkije doen.

Dat geloof onderdrukt deze mensen juist... dat wat is nou vrij als je verplicht naar boven moet gaan als vrouw als er visite is :S
laatste aanpassing
 
go esco! :)
 
Miss Innocent dat komt eerder door de media en jouw omgeving als door de moslims zelf... :yes:

Maar je bent dus blijkbaar wel voor onderdrukking, want ze mogen van jou niet "vrij" zijn in hun keuze om een hoofddoek te dragen :yes:

Dus waar ben jij ook alweer tegen???
 
"Dat geloof onderdrukt deze mensen juist... dat wat is nou vrij als je verplicht naar boven moet gaan als vrouw als er visite is"

Wat "iedereen" allemaal inbrengt heeft toch niks met een hoofddoekje te maken. Er zullen vast wel situaties zijn waarin het bovenstaande zou gebeuren, maar dat is echt niet oppeens weg zodra het hoofddoekje af is. En bovendien is dat niet de aangegeven reden waarom ze het willen "verbieden"
 
En volgens mij is het zelfs zo dat geloof mensen niet onderdrukt, maar mensen andere mensen onderdrukken...

Want geloof is vrij, je mag geloven als je wilt; en niet geloven als je niet wilt...

Als een vrouw naar boven zou moeten (wat bijna nooit voorkomt), zou zij dat eerder doen uit culturele overwegingen als uit geloofsovertuiging..­. :yes:
laatste aanpassing
 
Ik weet dan niet waar jij vandaan komt, maar hier in Den Haag is dat heel vaak zo.

Miss Innocent dat komt eerder door de media en jouw omgeving als door de moslims zelf...
nee hoor meer uit eigen ervaring, ik hoef niet naar de media te gaan om te zien wat er allemaal om me heen gebeurd.

Maar je bent dus blijkbaar wel voor onderdrukking, want ze mogen van jou niet "vrij" zijn in hun keuze om een hoofddoek te dragen
Op school vind ik bijvoorbeeld dat of iedereen een hoofddeksel of niemand...En vraag maar aan de meeste vrouwen die het moslimgeloof aanhangen wrm ze het dragen.
Ik krijg meestal het antwoord dat het moet van thuis, ik had een meisje in de klas die met hoofddoek van huis weg ging en op school hem afdeed en dan weer aan het einde van de dag hem op deed.... Ja begrijp me niet verkeerd, dat is vast alleen in mijn stad.
In de koran staat als het goed is dat de mannen ook bedekt moeten zijn, en dat je vrouwen een corrigerende tik mag geven en er staat zelfs in alles wat de bijbel zegt is waar :jaja:
laatste aanpassing
 
In de Koran staat wat jij er van maakt :yes:
Iedereen gelooft voor zichzelf, dus interpreteert het dus ook anders...:yes:

En dat er meisjes gedwongen worden, en/of op school hun hoofddoek afdoen... Dat komt ook maar 1 op de zoveel voor...

Maar het zou dus mogen dat mensen op school wel gedwongen mogen worden om hun hoofddoek af te doen?
Dus op school mogen ze wel onderdrukt worden?
En ik dacht dat iedereen tegen Saddam was :D
 
[q]Viptweak 11 december 2003 18:47 Het is een geloofsovertuiging, das heel wat anders. Raar dat je in Turkije in het openbaar geen hoofddoekje mag dragen en in Marokko willen ze het ook afschaffen. Maar ja, we leven natuurlijk in Nederland[/q]


Viptweak is denk ik nog nooit in Turkye geweest.
 
hoe denk je dan over petjes op school???
School mag regels stellen, vind ik, iedereen die op school zit wordt onderdrukt. Je mag niet spijbelen je mag geen petjes op. Ik vind op school eigenlijk wel belangrijk dat er geen onderscheid is, dus ook geen hoofddoeken.
Ja mijn conrector leek wel op Saddam ;p (nee hoor meneer Kokken :D)
Trouwens in Turkije heb je ook scholen waar hoofddoeken verboden zijn.
 
Het is wel zo dat er in Turkije niet op school mag komen als je helemaal bedekt bent en alleen jouw ogen te zien zijn...
Dat is alleen maar om fraude te voorkomen en dat mensen geen tentamens voor elkaar kunnen maken.
Met hoofddoek mag je wel op school verschijnen, behalve op een aantal prive-scholen...

En in het openbaar mag je alles aan wat je zelf wilt. Het is uiteindelijk een vrij land, waar mensen aan kunnen doen wat zij zelf willen :yes:

En petjes... Ik ben vaak zat met een petje op mijn hoofd aanwezig geweest op school. Sommige leraren stonden dat toe en anderen vonden het associaal... :s

Leuke conrector :p
laatste aanpassing
 
Bij ons mocht je geen petten, mutsen en die kleine hoofddoekachtige dingen etc op, maar wel hoofddoeken. Tuurlijk is het een vrij land ,maar het is ook vrij om een eigen mening te hebben en ik heb een mening en jij toch :)
 
Maar ik respecteer jouw mening ook, want iedereen kan en mag anders denken als mij of iemand anders :flower:

Alleen met dit onderwerp deel ik niet jouw mening :)
 
goedzo (f) ;)
Ik ga nu naar school :p
Esco1: Ik noem helemaal niemand leugenaars, ik zeg alleen maar dat die meisjes die ik ken op mijn werk naar mijn mening dat ding niet uit vrije wil zijn gaan dragen. Ik zal ook even uitleggen waarom ik dat denk: Het was ramadan en ik zat met mijn collega te praten over hoofddoeken, dit na aanleiding van een andere collega die van de een op de andere dag, op die dag met een hoofddoek was verschenen. Ik zo ga jij later ook een hoofddoek dragen?? Zij zo dat ga ik pas doen als ik er klaar voor ben, ik wil namelijk stoppen met roken als ik m ga dragen en bepaalde andre dingen niet meer doen. Ik wil me dan gaan gedragen zoals dat bij een hoofddoek hoort zeg maar. Zij vondt roken en een hoofddoek dragen namelijk niet samen gaan. Nou en nog geen 5 dagen na dat gesprek verschijnt zij met een hoofddoek op het werk en ook nog steeds rokend (na 5 uur savonds met de ramadan) stak ze dr weer 1 op. Nou dus ik zo huh?? Ik dacht dat jij m pas wilde gaan dragen als jij er klaar voor was en niet meer zou roken enzo. Ja zegt ze ik voelde opeens dat ik er klaar voor was. Ik vondt dit een erg vreemd verhaal, vooral omdat ik een paar dagen daarvoor dat gesprek met haar had gehad. Dus als iemand eerst dat ene verhaal tegen je verteld en daarna wel de hoofddoek gaat dragen opeens en ook nog steeds rookt vindt ik dat heel vreemd, dan ga ik wel denken ja dat het haar is opgedrongen.

In een week tijd (in de ramandan maand)verschenen er dus 3 meisjes (alle 3 marokaans) met hoofddoek bij mij op het werk. Ik noem helemaal niemand leugenaars, kan ook met al die meiden goed overweg. Dat neemt niet weg dat ik het gewoon vreemd blijf vinden.

En ook hebben ze mij verteld dat in de marokaanse cultuur roken en hoofddoek niet samen kan, 2 daarvan roken nog wel nu. Ze vertelden mij ook dat bij turken roken en een hoofddoek wel iets beter samen gaat.
laatste aanpassing
Hoe minder groot de invloed van geloofsovertuigingen in de samenleving, hoe beter. Het brengt alleen maar ellende, niet alleen Islam maar ook het protestantisme etc. Dus toch niet zo raar dat ze dat uit de openbare scholen halen.
 
mensen zouden eens moeten ophouden met alsmaar vergelijkingen met anderen te maken....

klein kind gedrag is dat. En zij dan? Zij mag wel en ikke niet........


donder toch op...wat kan jou het nou interesseren wat een ander wel mag? Het gaat erom wat jij niet mag en niet wat een ander wel mag.........

Stomme mensen op deze planeet met hun eeuwige vergelijkingen tot anderen.......:-(
laatste aanpassing
 
Blurkie je gaat dus wel ergens van uit.
Uit eigen ervaring kan ik zeggen dat geloof heel indringend kan zijn.
Ik rook zelf ook, maar zoals ik al eerder zei: geloof doe je zelf, voor jezelf en ieder op zijn eigen manier...

Flappekke maar jij bent groot en ik ben klein :p
Maar laten we het is zo stellen, een moslim meisje wil niet meer leven volgens het moslim geloof en wil een westerse vriend nemen. Dit zal bij vele families niet mogelijk zijn. Dan wil de familie niks meer met haar te maken willen hebben. Dus ze moet dan een keuze maken. Of moslim en samen in goede orde met haar familie verder leven. Of een westerse vriend en zonder haar familie verder leven. Dus dan wordt haar keus dus eigenlijk wel opdgrongen.
laatste aanpassing
 
Blurkie het is maar hoe jij het wil bekijken en daar kan ik niet anders en wil ik niets anders aan dan jou daarin vrij te laten.
Als jij dat wilt denken dan mag dat en wel van iedereen :flower:

Als jij met jouw vriend thuis komt van Turkse afkomst zullen ze bij jouw thuis ook geen gat in de lucht springen of wel? :D

Uit persoonlijke ervaring kan ik zeggen dat er genoeg Nederlandse ouders net zo min gelukkig zijn met een Turkse vriend voor hun dochter; als Turkse ouders blij zijn met een Nederlandse vriend voor hun dochter.

Ik ken Turkse meisjes die getrouwd zijn met een Nederlandse man, zelfs meer als 1... :yes:
Mijn oom is getrouwd met een Nederlandse vrouw en een achternichtje van mij is getrouwd met een Nederlandse man, dus waaaaaaar hebben we het nog over...??? :s

Geloof mij nou maar dat als jij 1 week in de schoenen van bepaalde landgenoten van buitenlandse afkomst zou staan, dat jij het ietsjes pietjes beter zou begrijpen.
Maar jammer genoeg kan dat dus niet... :(
dus ik ook discman luisteren werd ik er uit gestuurd. Dus ik zeg en zij dan?? zegt die vent ja maar dat kan ik niet zien (dit zijn jeugdtrauma's hoor)


had dan gewoon n keer die hoofddoek van haar hoofd afgetrokken.... , om het bewijs te tonen ;)
Als ik met een turkse vriend thuis kom, dan laten ze me daar in vrij, simpelweg omdat ze daar nix over te zeggen hebben. Het is mijn leven. Maar het is gewoon zo dat bij veel moslim gezinnen het niet zo makkelijk gaat.

De broer van een vriendin van mij had een aantal jaar geleden een marokaans vriendinnetje. Thuis bij dat meisje was uitgekomen dat zij met een nederlandse jongen ging. Dat meisje is weggelopen van huis en heeft zelf een tijdje op een geheime plek gezeten. Toen zijn er via een maatschappelijk werkster gesprekken gevoerd met het meisje en de familie, en het meisje moest toen kiezen tussen haar familie of haar vriend. dit meisje heeft na hele toestanden toch maar voor haar familie gekozen. Nou ik denk echt dat als een nederlands meisje met een buitenlandse vriend thuiskomt dat er echt niet van die toestanden thuis zal krijgen.

En ook ik heb een aangetrouwd turks familielid in de familie (een man).

Mijn meningen zijn ook gebaseerd op dingen die ik om me heen heb zien gebeuren.
laatste aanpassing