Partyflock
 
Forumonderwerp · 794663
Vervuilde tatoeagestof in omloop

(Novum) - De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) waarschuwt mensen die recent een tatoeage hebben laten zetten te letten op huidinfecties. Bij controles op een tatoeagebeurs heeft de VWA bij een merk kleurstof in diverse monsters bacteriën en schimmels aangetroffen. Wanneer deze via wondjes in de bloedbaan komen, kunnen ze infecties veroorzaken.

De stof, Intenze, wordt vooral via het internet verhandeld. Woordvoerster Annemarie Herberigs van de VWA kan dan ook niet zeggen in hoeveel van de ongeveer vijftienhonderd tatoeagestudio's in Nederland de stof wordt gebruikt. Onbekend is ook of zich mensen met klachten bij de huisarts hebben gemeld.

Volgens Herberigs is het uitgesloten dat sprake is van een eenmalige productiefout. Er zijn zoveel 'foute' monsters aangetroffen, dat de VWA concludeert dat de fabrikant 'het productieproces niet onder controle heeft'.

Tatoeagestudio's wordt aangeraden het middel niet meer te gebruiken. Huisartsen en de Inspectie voor de Gezondheidszorg zijn ingelicht over de risico's. Daarnaast zijn andere landen in de Europese Unie geïnformeerd.

Bron: http://www.novumnieuws.nl/

Sorry, dit moest 'em zijn. Effe een foutje.
laatste aanpassing
Je bent in het archief aan het graven? :vaag:
met een nieuwe tatoeage


Hoe nieuw is nieuw dan?

Net gezet of al een jaartje oud ofzo?
 
ja ik 2 maanden geleden, maar alleen zwart, geen kleuren..

naja heb nergens last van:D
Uitspraak van ~ Sissy ~ :sadrose: op vrijdag 15 juli 2005 om 11:05:
Je bent in het archief aan het graven?


Ja, dat is een hobby van me.

Was net op de radio.
ik anderhalve week geleden en woensdag af laten maken, nergens last van gelukkig :d
hmz heb net een week terug tattoo laten zetten... ff opletten maar dus...
kheb nog nergens last van
Dit was echt een half jaar terug ook al in het nieuws...
Dan moet je even contact opnemen met Novum en ze vertellen dat ze oud nieuws aan het verkondigen zijn.
 
gatver!!
 
Gelukkig heb ik de mijne al een paar jaar en nergens last van :D
Op je huid zelf zitten ook altijd schimmels en bacterieen.
 
ik ook niet maar zijn ook al 7 jaar oud....
 
ik heb hem nog geen week, hij is zwart en een heel klein beetje ingekleurd met wit van het merk INTENZE........ben nog niet dood :vaag: