Partyflock

Thunderdome

published by , , on , rating: 89/100
Genre: darkcore, early hardcore, hardcore, industrial hardcore
CD1: Early Rave - Mixed by Drokz

In de intro van de eerste cd is de bekende brulstem van Richard Koek alias Drokz al te horen, de man is verantwoordelijk voor het early gedeelte van deze editie van Thunderdome. Mensen die Drokz een beetje kennen zullen snappen dat hij niet gekozen heeft voor wat standaard early hardcore-plaatjes. De set begint met ‘Impossible XTC’ van Pilldriver en voert ons vervolgens langs ‘Danse Macabre’ (Dr. Macabre) naar het heerlijke ‘6.48 minutes to D’Spyre’. Een plaat van Meagashira dan met ‘Swarm’ die je ook zou kunnen verwarren met een oude productie van Headbanger aangezien deze een beetje dezelfde sound heeft. Na onder andere het bekende ‘Headache F.M.’ volgt het zeer lekkere ‘The great strife’ van Endorphin. Een Supreme Intelligence-plaatje van Erwin van Kan (a.k.a. Nosferatu) met een heerlijke ‘Sporthallen Zuid’-sound.

Het is ‘The Thunder Anthem’ van Weirdo die mij vervolgens het Thunderdome-gevoel geeft van ’96/’97, de tijd van Sportpaleis Antwerpen en de Frieslandhallen. Dit gevoel wordt nog meer gevoed door een track als ‘One spliff’ van DJ Hixxy & Lady Trixxy. Na tracks van Noizer (‘Watch your bassbins’) en Neophyte (‘Rockin’) gaat het allemaal wat harder, iets wat je aan Drokz wel over kan laten. Het leuke aan deze mix is sowieso dat je veel plaatjes voorbij hoort komen die je niet op veel andere early hardcore-compilaties aan zult treffen. En zo hoor je onder andere tracks van Billy the Kid (’20.000 Tons’), Lucas vs. Randy (‘FSSU’) en Drokz zelf (‘Bust that ass’). Met name de plaat van Drokz heeft een geweldig geluid die velen zullen doen terug verlangen naar vroeger. Het einde komt in zicht dan, maar niet voordat we ‘Happy is voor hobo’s’ van Bodylotion, de oude Mokum-track ‘Abba Gabba (speedfreak]-remix)’ van Riot Nation en lekker snel werk van HCM (‘Ready to attack’), The Destroyer (‘Rave is my church’) en Stickhead en Don Demon (‘Demonhead’) te horen hebben gekregen. Terugkijkend is de eerste cd van deze Thunderdome een zeer welkome aanvulling op het huidige aanbod van early hardcore-cd’s, een cd die zich op erg lekkere wijze weet te onderscheiden!

CD2: Hardcore - Mixed by Evil Activities

Evil Activities heeft de tweede cd onder handen genomen. De cd waarbij de mainstream aan bod zal komen. Drie tracks in deze mix zijn afkomstig van ‘A gathering of styles part 03’ te weten ‘Power of knowledge’ (Endymion), ‘Planet rocker’ (Weapon X) en ‘Pass the bottles’ (Endymion & Nosferatu), kwaliteit van de bovenste plank dus. Endymion & Nosferatu zijn tevens verantwoordelijk voor de laatste Thunderdome-anthem genaamd ‘Act of God’, een prima plaat met een sfeervolle break. Uiteraard ook veel eigen werk van Evil Activities en hiermee gelijk een aantal van de betere platen uit 2008 zoals ‘Cold as me’ en ‘Imperial’. Een andere track die tot het betere werk van afgelopen jaar mag worden gerekend vinden we ook terug op deze cd: ‘Pledge of resistance’ van Nitrogenetics blijft een buitengewoon aangename plaat. Na onder andere ‘Dirt’, de floorfiller van Masters of Ceremony en ‘Last motherfucker’ van Mad Dog horen we ook nog eens de Evil Activities-minimix waarin drie hits tot een heerlijk geheel samengesmolten zijn. Na ‘Awful sound’ (Mad Dog) en ‘Spank your ass’ (Unexist) is het gedaan met het mainstream-geweld. De tweede cd van deze Thunderdome geeft een goed beeld van wat hardcore anno 2008/2009 te bieden heeft, maar weet zich niet te onderscheiden van het gros van de hardcore-cd’s van de afgelopen tijd. Dit neemt niet weg dat het een prima cd is.

CD3: Industrial - Mixed by Enzyme X

De derde cd begint gruwelijk ruig met “Suppresion Device” van Enzyme X en maakt gelijk duidelijk wat ons te wachten staat met deze cd. Dit wordt direct opgevolgd door Moleculez en “Future in Progress” wat ook een heerlijk vaag nummer is waarbij je kunt wegdromen. Op nummer vijf worden we opgeschrikt door een persoonlijke favoriet die ineens de ruige kant inluidt van deze set. Ruffneck & Sei2ure met hun “Armorgeddon” laat de boel flink schudden en zonder genade hoor je “Predator & Prey” van niemand minder dan Ophidian. Wat blijft dit een geniaal nummer, ondanks dat het wat ouder is. En we gaan maar door met dit geros. Zonder genade worden tracks als “The Poem” van Unexist en van Tieum “Kicking the Bassdrum” om je oren gegooid.

Met dit geweld komen we op de helft van deze cd waar het steeds ruiger wordt met weer een nummer van Tieum, maar nu “Push Up the Level to the Red Light Max” welke flink door gaat en als dan “Phased Based” langs komt van opnieuw Enzyme X weten we dat het tempo opgeschroefd gaat worden. Wat een fijn nummer dit. Meer herrie en meer geweld komt van de hand van The Outside Agency, die weer lekker duister werk afleveren met “Hell’s Basement”, zij het niet dat we eerst mogen genieten van de samenwerking tussen de Duitser Panacea en de in Nederland woonachtige Oekraïner Limewax. Met “Operation X” hebben zij een heerlijke rammer gemaakt. Langzaam maar zeker naderen we het einde van deze cd met Nosferatu die ook weet hoe hij moet beuken met “Running Interfence” en als echte laatste nummer komen we uit bij de Tapage & Meander Noise Made remake van “Noisemaker” van Ophidian & Ruffneck. Een erg waardige afsluiter van deze cd waarbij de vage beats je om de oren knalde en net zo abrupt eindigt als dat deze cd begon.

Conclusie

Een onderscheidende early hardcore-cd, een vrij standaard mainstream-cd en een beuker als derde cd maken van deze Thunderdome wellicht niet de beste uit de reeks, maar toch een cd die de serieuze hardcore-liefhebber niet aan zich voorbij mag laten gaan.

Score: 89/100
last edit Friday 23 January 2009 at 15:41
Tracklists
    CD1: Early Rave - Drokz
  1. Drokz - Intro
  2. Pilldriver - Impossible XTC
  3. Dr. Macabre - Danse Macabre
  4. D'Spyre - 6.48 Minutes To D'Spyre
  5. Meagashira - Swarm
  6. The Destroyer - The Fat Fuck
  7. BSE - Headache FM
  8. Endorphin - The Great Strife
  9. Dj Weirdo - The Thunder Anthem
  10. Dj Hixxy & Lady Trixxy - One Spliff
  11. Dj Cirillo - Wake Up Brooklyn
  12. Dj Noizer - Watch Your Bassbins
  13. Neophyte - Rockin'
  14. Nasenbluten - Feeling Shit
  15. Dj Jappo & DJ Lancinhouse - XTR Experiment
  16. Billy The Kid - 20.000 Tons
  17. Lucas vs Randy - FSSU
  18. Drokz - Bust That Ass
  19. Ingler - Arxfile
  20. Psychojunky - Bitch
  21. Twin Terror - God's Of Hell
  22. Bodylotion - Happy Is Voor Hobo's
  23. Riot Nation - Abba Gabba (Speedfreak Rmx)
  24. HCM - Ready to Attack
  25. The Destroyer - Rave is My Church
  26. Stickhead & Don Demon - Demonhead
  27. The Illigal Alien - Your Secret Fantasy

CD2: Hardcore - Evil Activities

01. Endymion - Power of Knowledge
02. Evil Activities - Evilution
03. Weapon X - Planet Rocker
04. Tha Playah & Evil Activities - Cold As Me
05. Endymion & Nosferatu - Act Of God (Thunderdome Anthem)
06. Tha Playah & Evil Activities - Imperial
07. Evil Activities - No Place To Hide
08. Nexes - My Music
09. Endymion & Nosferatu - Pass The Bottles
10. Evil Activities ft Mc Ruffian - Nothing
11. Nitrogenetics - Pledge of Resistance
12. Angerfist ft. Vince - No Fucking Soul
13. Dj Mad Dog - Last Motherfucker
14. Masters of Ceremony - Dirt
15. Evil Activities & Dj Panic - Quiet Dedication (Dj Neophyte & Tha Playah Rmx)
16. Evil Activities Megamix
- Nosferatu & Ophidian - Psychiatric Ass
- The Mover & Rave Creator - Atmos-Fear
- Inferno Bros - Slaves to the Raves
17. Dj Mad Dog - Awful Sound
18. Unexist - Spank Yer Ass

CD3: Industrial - Enzyme X

01. Enzyme X - Suppression Device
02. Moleculez - Future in Progress
03. Ophidian - Phaseshift
04. The Outside Agency & Ophidian - Scattered
05. Ruffneck & Sei2ure - Armorgeddon
06. Ophidian - Predator & Prey
07. SPL - Elbow Deep
08. The Outside Agency - The New Master VIP
09. Enzyme X - Silly Mid On
10. Ruffneck & Ophidian - Karmalucinogenicfx
11. Unexist - The Poem
12. Tieum - Kicking the Bassdrum
13. Unexist - Show Me
14. Enzyme X - Blood Omen
15. Tieum - Push Up the Level to the Red Light Max
16. Deceiver & Ophidian - Wolfman
17. Enzyme X - Phased Based
18. Endymion - Payback (Sei2ure Rmx)
19. Nosferatu - System_5601
20. Miss Hysteria - Particle Physics
21. SPL - Lost Frequency (The Outside Agency Rmx)
22. Limewax & The Panacea - Operation X
23. The Outside Agency - Hell's Basement
24. The Outside Agency & Fracture 4 - Manhunt II
25. Sei2ure - Rocket Fuel
26. Enzyme X - Dissonant Poetry (Third Verse by Synapse & Sei2ure)
27. Nosferatu - Running Interference
28. Ophidian & Ruffneck - Noisemaker (Noise Made by Tapage & Meander)
toegevoegd op 21 January 2009

127 comments

Taxi_Rowé31 January 2009 22:44
heerlijk feest, heerlijke cd
:harry: xmistyx :harry-f:1 February 2009 01:09
cd 1 bagger de rest is wel mooi (Y)
:BOUNC­E:Mart­ijn (L) Indya:­BOUNCE­:1 February 2009 11:25
cd 2 ist hardst en lkkrst:D
8)PWHH8)1 February 2009 13:15
Heerlijke kwaliteitsklasse :D(Y)
Leipe Nac1 February 2009 21:04
De eerste keer dat ik CD1 hoorde vond ik hem een beetje vreemd.­
Maar heb de cd een keer op gehad tijdens een Leipe avond.­
was echt super toen.­ Je kan er echt mee los gaan.­
Psychonaut2 February 2009 13:51
Ealry is wel grappig maar de rest is echt poep
MP // DJ MANIC2 February 2009 14:33
Quote of Your-D on Monday 26 January 2009 at 19:19:
begrijp alleen niet echt waarom dat nou early rave moet heten want bijvoorbeeld
04.­ D'Spyre - 6.­48 Minutes To D'Spyre
05.­ Meagashira - Swarm
is geen early rave!

D'Spyre is in 1998 gereleased dus als jij zo graag in hokjes wil denken dan is dat dus wél early ;)
Ruudje­:bounc­e:2 February 2009 16:46
EARLY IS GEWOON HARDCORE VOOR MIJ DAN !!! ben van de ouwe stempel :)
last edit 2 February 2009 16:46
Amnesia / Raw Genetic2 February 2009 20:28
cd 2&3 (y) ook vet dat limewax op cd 3 staat
BEUK™ B)3 February 2009 02:20
CD1 :yes:
~~La-Di-Da-Di Fuck EveryBody~~3 February 2009 12:31
donator!
lkkr cdtje cd1 heerlijk :)
last edit 3 February 2009 12:31
Ruth3 February 2009 14:18
donator!
Ik heb die CD op Thunderdome gekocht en heb het maar meteen eerlijk verdeeld, mijn vriend CD 2 en ik de rest :honger:
CD 3 is dan ook echt de beste(L)
][C.­S.­R][KILLER][ ][NL][C.­S.­R][:bounce:3 February 2009 14:18
cd2 voor de rest WAARDELOOS!
HOUSEL­OVER(K­)3 February 2009 14:55
CD 1 is heerlijk :respect: de rest hoef ik niet.
Mmmarcel3 February 2009 15:35
:respect: 06. Tha Playah & Evil Activities - Imperial :respect:
respect: 16. Evil Activities Megamix :respect:
- Nosferatu & Ophidian - Psychiatric Ass
- The Mover & Rave Creator - Atmos-Fear
- Inferno Bros - Slaves to the Raves


verder is de rest ook wel goed
PH/\NTOM!C STYLZ3 February 2009 15:57
nog niet gehoord, maar ziet er goed uit.­
dit is een cd die je eerst koopt en dan pas gaat luisteren.­
Gabber­Pinda4­Life4 February 2009 14:28
Cd 1 :respect: 2 wat standaard maar klinkt erg lekker. Cd 3 valt tegen:/
Ongewoon Bobo :hyper:5 February 2009 13:17
Vind deze hele cd een beetje tegen vallen, cd 3 is niks voor mij :no: cd 2 mwa mwa ken er mee door, maar zoals al eerder gemeld is: er zijn meerdere dj's met skills. En cd 1 was toch wel het beste. Nee niet echt een lekker cdtje dit keer.
Sanne:­banana­:5 February 2009 16:31
Hmm.. Ben hem al op Thunderdome kwijtgeraakt.. :/
Vedrix (aka De Lange Man)9 February 2009 13:20
donator!
Quote of Enzyme -E:bier: on Friday 30 January 2009 at 18:29:
cd3 is gewoon te gruwelijk,alleen het laatste nummer heeft een vaag einde en is naar mijn mening te kort, zou kunnen dat de cd vol was.­ cd 1 is ook redelijk maar cd2 is mij iets te vrolijk en commercieel.­

Cd1 is early ,staan best wel wat leuke nummertjes tussen :D:D. Ik bedoel :

02. Pilldriver - Impossible XTC
03. Dr. Macabre - Danse Macabre
04. D'Spyre - 6.48 Minutes To D'Spyre
05. Meagashira - Swarm
06. The Destroyer - The Fat Fuck
07. BSE - Headache FM
08. Endorphin - The Great Strife
09. Dj Weirdo - The Thunder Anthem

:P:P:P:P:P:P, dit opent gewoon heerlijk!

Cd2 is heel erg mainstream, moet je van houden, mij ligt het de laatste tijd niet meer zo.. Afgelopen Thunderdome vond ik de mainstream zaal echt bagger :S. Ik hoorde en voelde zowat geen bassdrum... , vergeleken met de Industrial ;-)!!! OEH :D.

Maar uhmmm, 28. Ophidian & Ruffneck - Noisemaker (Noise Made by Tapage & Meander), de naam zegt het natuurlijk he :P:P, dus vindt het einde niet zo vaag, het is ook gewoon vage noise wat je hoort met breaks/breakcore beetje erdoorheen, lichtelijk terror.
LaNgE..­StAmPeR10 February 2009 19:13
CD 3 ckr de dikste :jaja:
CD 2 begind ckr vet maar valt daarna tegen..
CD 1 ook ckr relax vooral het beging :jaja:

kortom toppertje :D
Nazarener15 February 2009 15:51
op zich wel ok maar de 3e cd is niet mijn ding
FEESTBEEST!!!16 February 2009 11:02
CD 3!!!!!!!!

Wat een heerlijke cd is dat zeg.­
Cd 2 is te commercieel als je het mij vraagt.­
Cd 1 gaat wel,al hou ik niet van early.­

Op naar 23 mei in de HMH,ben benieuwd naar de line-up.­
LocalS­yndica­te23 February 2009 11:03
Vette cds! cd 1 te vet, cd super
DJ MaRtIn-I10 March 2009 14:49
Pas vandaag gehaald, maar nu al mijn speakers opgeblazen! CD 3 is echt wel dik!
a. :[18 March 2009 11:16
Vind alle cd's super, maar CD3 is gewoon weg HEERLIJK!
Kimmeke30 March 2009 11:32
kben gwn nog nie verder geraakt dan cd 1 ik blijf daar wa hangen :p dikke zeveraars allemaal cd 1 is op en top nie normaal is wel ne zotte cd nie normaal PRACHTIG Geweldigggg overdreve stuik cd :p geen idee :d
Kimmeke30 March 2009 11:32
Quote of LocalSyndicate on Monday 23 February 2009 at 11:03:
Vette cds! cd 1 te vet, cd super

idd !:p
:hyper­:Morit­z:hype­r:30 March 2009 13:45
heb em gister voor me verjaardag gekregen masterlijk vette cd!
ik luister eigenlijk niet zo vaak early maar ben verknogTD aan CD 1 :respect:
cd2 ach.. eigenlijk is het een beetje een hitjesparade
en cd 3 :honger:
kortom vette cd!
last edit 31 March 2009 15:21
Nocturnal Johnny9 October 2011 08:35
Ken dit album al langer maar die Early Rave mix van Drokz blijft één van de beste mixes ooit vind ik ! Het hardere beukwerk uit de jaren '90 zoals we van Drokz gewend zijn met als ultieme track toch Dj Noiser - Watch Your Bassbins 8) :respect: als die track niet oproept tot snoeihard beuken en hakken dan weet ik het ook niet meer !