Partyflock

Big & Dirty Sounds - Mixed by Benny Rodrigues

Big & Dirty Sounds - Mixed by Benny Rodrigues (image)
Artist: Benny Rodrigues Site
published by , on , rating: 80/100
Genre: house, minimal, techhouse, techno
De persinformatie omschrijft treffend: ‘in de afgelopen jaren is Benny Rodrigues uitgegroeid tot een van de grootste DJ’s op Nederlandse bodem. Naast wekelijks het hele land door te reizen en inmiddels elke club in Nederland aangedaan te hebben, is hij ook een vaste gast op alle grote evenementen. Zo was hij al eens de afsluitende act op Mysteryland en stond hij al diverse keren op het prestigieuze Sensation White. Hoog tijd om zijn populaire sets te vertalen naar een mix-compilatie, want per slot van rekening is Benny Rodrigues zo’n beetje de enige DJ die de afgelopen jaren geen mix-compilatie heeft uitgebracht. Op zich vreemd, gezien zijn enorme populariteit. Big & Dirty sounds by Benny Rodrigues is dan ook voor veel fans die lang verwachte mix-compilatie’. Na een korte zoektocht vonden wij in ons archief een door Benny gemixte CD als onderdeel van de 2-CD compilaties “Now & Wow #2” (2001) en “Now & Wow #4” (2002). Men vervolgt: ‘voor de CD heeft Benny flink door zijn favoriete tracks zitten spitten om een zo goed mogelijke reflectie te geven van zijn DJ sets. Verwacht op deze CD geen uitgekauwde tracks die op elke verzamelaar zijn terug te vinden, maar een tracklist die bruist van de originele tracks, die stuk voor stuk dansvloerkrakers zijn. Veel tracks zijn ‘gezochte’ en veel aangevraagde tracks tijdens Benny zijn sets en dus kunnen de fans en liefhebbers hun hart ophalen bij de dubbel CD’, aldus Be Yourself Music.

Benny Rodrigues laat er op deze 2-CD mixcompilatie geen enkele twijfel over zijn uitzonderlijke DJ kwaliteiten bestaan. Deze DJ/ producer laat middels deze mixcompilatie horen hoe je diepe en de meer toegankelijke ‘tech influenced house music’ hand in hand kunt laten gaan. Rodrigues gaat hoofdzakelijk voor zijn kenmerkende tech-house geluid, waarbij hij uitstapjes maakt naar (dubby) techno en/ of elementen plukt uit minimal en electro-house. Zijn gedreven en veelal melodische geluid is wat ons betreft perfect vertaald naar deze 2-CD compilatie.

CD1 - Gimme some “Sucre”!

Rodrigues’ platenkeuze is vooral op disc één waanzinnig. Gedurende dit schijfje passeren onder andere het hypnotiserende “Sucre” van John Tejada (eind 2005) dat wordt gekenmerkt door een traphuis gewijze melodielijn (opwaarts), waarin diverse synthesizer geluiden verwerkt zijn en veel met de toonfrequenties/noten gespeeld wordt. Ook valt de gedreven bijdrage van Mark Knight & Funkagenda positief op. We hebben het dan over de track “Shogun”. De remix van M.I.R.K.O. (aka Mirko van Dommelen) voor Michel de Hey vs. Grooveyard’s “Compound” - remix uitgebracht in 2007, origineel uit 2000 – is nog zo’n fabuleus hoogtepunt op CD1. Het oorspronkelijke (herkenbare) thema krijgt een heerlijke, tamelijk wilde en dansbare Technasia achtige ritmestructuur mee (limiter effecten, vergelijkbaar met de ritmes op Technasia’s baanbrekende “Evergreen” single). Waanzinnig dansvloer moment! Naast genoemde tracks biedt CD1 ook meer dan welkome tracks van bijvoorbeeld Heidi vs. Riton, Kurd Maverick (geremixt door Jimpster), Pan Pot (geremixt door Jesse Rose) en ‘upcoming man’ Patrice Bäumel. Ook Benny Rodrigues’ eigen productie “Paradox”, die hij samen met Darko Esser in elkaar heeft gesmeed, komt voorbij in de uitstekende Magik Johnson remix - single uitgebracht via het prominente Underwater label van Darren Emerson (ex-Underworld).

CD2 – Neemt je verder mee…

Op CD2 laat Benny Rodrigues zo nu en dan een iets steviger geluid horen dat naar (elegante) techno neigt - soms met een dubby inslag. Let vooral op de track “Plastik” van Simon Baker, dat er wat ons betreft uitschiet door de waanzinnige baslijn! Met zo’n killer bassline zet je iedere dansvloer in vuur en vlam. Jammer genoeg staan er op CD2 minder individuele tracks die opvallen. Echter, wanneer je een DJ set zodanig opbouwt dat het als één dansbaar en gedreven geheel klinkt, dan ben je toch echt heel goed bezig. Dit is nou precies wat Benny Rodrigues doet en waar we hem al jaren om waarderen. CD2 bevat naast de genoemde track ook bijdragen van Rejected, DJ Yellow, Josh Wink en Martin Buttrich.

Kortom: dit is een hele fijne dubbelaar geworden met een goede opbouw en een flink aantal (positief) opvallende tracks. Liefhebbers van Benny Rodrigues’ DJ sets op festijnen kunnen zonder voorbeluistering deze 2-CD aanschaffen, want het is een fantastische vertaalslag van feestomgeving naar zilveren schijfjes! Hulde voor deze DJ, die wat ons betreft een dubbele A-status achter zijn naam mag noteren. Het internationale succes lonkt!

Score: 80/100


www.bennyrodrigues.com
www.beyourselfmusic.nl
last edit Monday 21 July 2008 at 13:31
Tracklists
    CD1
  1. Afrojack & Benny Rodrigues – Reel
  2. Pan Rot – Black Dog (Jesse Rose Remix)
  3. John Tejada – Sucre
  4. Heidi vs Riton – Vejer
  5. Rob Mello - Give Me K
  6. Kurd Maverick - Work (Jimpster Remix)
  7. Marlon D - Jesus Creates Sound
  8. Mark Knight & Funkagenda - Shogun
  9. Shlomi Aber - Tokyo Shanghai
  10. Marc Romboy Feat Tyree Cooper - Lost (Dub)
  11. Sebastian Leger - Neptune
  12. Michel De Hey vs Grooveyard - Compound (M.I.R.K.O. Remix)
  13. Deep Groove - Jus Luv Rave
  14. Patrice Bäumel - Just Electricity
  15. Darko Esser & Benny Rodrigues - Paradox (Magik Johnson Remix)
    CD2
  1. Jeroen Verheij - Chicago (Rejected Remix)
  2. Warren Fellow - Changes
  3. Martin Butrich - Hunted
  4. Rejected - Lost
  5. Simon Baker - Plastik
  6. Taho - Shamballa (Wink Interpretation)
  7. Djinxx & Xpansul - Turkish Kebab
  8. Radioslave - Screaming Hands (Josh Wink Remix)
  9. Tom Pooks - Trouble (D'julz Remix)
  10. Dj Yellow - Too Much Of Nothing
  11. Rejected - Sl-3
  12. Josh Wink – Swirl
  13. Redshape - Steam
  14. Haruko Masukp - Sidestep
toegevoegd op 15 July 2008

34 comments

b.o.n.s21 July 2008 13:50
Klinkt goed!
× Jeun'21 July 2008 13:59
Love Benny ! <3 :d
SuperD­iscoun­t21 July 2008 14:14
Jeetje, dit is niet de Benny die men kent van NopeIsDope, zeer positief. Eindelijk!! :)
last edit 21 July 2008 14:15
COÑO21 July 2008 14:49
Benny is gewoon superveelzijdig :respect:
Maar hou idd meer van zn Techno kant dan zn NopeIsDope bliepjes
Technojunkie21 July 2008 14:52
Goeie cd, niet meer niet minder :)
*Joel*21 July 2008 15:27
Quote of SuperDiscount on Monday 21 July 2008 at 14:14:
Jeetje, dit is niet de Benny die men kent van NopeIsDope, zeer positief.­ Eindelijk!!

Ik hoor m vaker op deze manier dan in de "Nope is Dope stijl" zoals jij het noemt...Dat eindelijk achter aan je zin hoeft wat mij betreft dus niet ;)

Quote of COÑO on Monday 21 July 2008 at 14:49:
Maar hou idd meer van zn Techno kant dan zn NopeIsDope bliepjes

:yes:...
*Masha*21 July 2008 15:32
Ook maar ff aanschaffen denk ik:P
House Makelaar21 July 2008 16:59
Leuke tracklist.. maar wel wat plaatjes erin die vrijwel over datum zijn.

Zou 'm zelf niet snel kopen maar hulde voor Benny :respect:
masimosuono21 July 2008 17:15
BENNY MY MAN :respect:

Lekker cd'tje
TimMer1981 :woop:21 July 2008 17:21
Quote of House Makelaar on Monday 21 July 2008 at 16:59:
Leuke tracklist..­ maar wel wat plaatjes erin die vrijwel over datum zijn.­

Goede muziek is tijdloos, toch? :)
rallie21 July 2008 17:40
Quote of TimMer1981 :woop: on Monday 21 July 2008 at 17:21:
Goede muziek is tijdloos, toch?

Dan zijn voor mij de 2 tijdloze tracks de Jimpster remix van Kurd Maverick en de Wink interpretation van Taho's Shamballa.. zo mooi:D

De rest vd tracks zijn idd al n beetje over de houdbaarheidsdatum heen, maar dat neemt niet weg dat Benny kwa platenkeuze nogsteeds torenhoog boven het gros vd hedendaagse nederlandse dj's uitsteekt;)

7/10
Yosti21 July 2008 18:43
Quote of House Makelaar on Monday 21 July 2008 at 16:59:
Leuke tracklist..­ maar wel wat plaatjes erin die vrijwel over datum zijn.­

Wat een gelul. Goed is goed.
PPG21 July 2008 19:09
Fijne CD's met hier en daar wel 'n wat ouder nummer, maar dat mag de pret niet drukken.
Leuk dat CD2 eindigt met de sample waarmee CD1 begint :)
Genhead21 July 2008 19:17
Eindelijk :respect:
:bounce: .­R ii21 July 2008 19:43
Benny is stoer! (H)
Gezien in Rimini.. egt lekkere muziek :respect:
RENE RECHE21 July 2008 20:53
aan de tracklist te zien is het inderdaad een cd wat hij het liefst in clubs zou willen draaien!
Digitalism!21 July 2008 21:33
net ff besteld..:) nu w8e..
schwingg21 July 2008 21:58
donator!
Ook de recensent verdient een dubbele A status :)


Zo hij die niet al lang heeft
Ticho baarda21 July 2008 22:04
Dat gelul over plaatjes die over datum zijn..... dacht dat dat wat meer in het nope is dope genre paste lullen over datums enzo als een track goed is is die goed toch... maar inderdaad hulde aan benny! Benny en darko esser samen is trouwens magie ;) keep on doing the good shit!
last edit 21 July 2008 22:05
SuperD­iscoun­t22 July 2008 00:48
Quote of *Joel* on Monday 21 July 2008 at 15:27:
Ik hoor m vaker op deze manier dan in de "Nope is Dope stijl" zoals jij het noemt...Dat eindelijk achter aan je zin hoeft wat mij betreft dus niet ;)

Tja, ik volg Benny niet zo, en meestal is 't dan niet wat hij op deze cd laat horen, als ik 'm dan hoor. :)
Mark Antoni22 July 2008 02:15
donator!
combinatie van nieuwe en oude platen zeker niet de minste :)
King Boo22 July 2008 11:54
Quote of COÑO on Monday 21 July 2008 at 14:49:
Maar hou idd meer van zn Techno kant

benny op Awakenings in Rotterdam 2007 !!! Super :respect:
De CD is natuurlijk (Y) Heb 'm al binnen....
Lucio22 July 2008 14:05
Cd was niet naar wens (maar smaken verschillen) Verder vindt ik mr.­ Rodrigues een erg onrustige DJ.­ Met geen duidelijke lijn in zijn set's (maar zoals ik al zei smaken verschillen)!
Audionysos22 July 2008 15:48
donator!
Tof hoesje. (Y)

Quote of SuperDiscount on Tuesday 22 July 2008 at 00:48:
niet wat hij op deze cd laat horen, als ik 'm dan hoor. :)

heb 2 volledige sets gehoord waarvan eentje met Darko Esser en dat was weinig minimal maar meer dikke techno, classics en zelfs wat acidtechno. :)
Tundra: De Theodor Adorno van de Techno22 July 2008 16:48
een actuele cd is het niet, maar als het de bedoeling was om tijdloze plaatjes te mixen op cd is dat grotendeels gelukt (gezien de tracklist) :D
Ovum heeft ook weer lekker veel licentie-geld opgestreken trouwens haha.
last edit 22 July 2008 16:49
de groeten22 July 2008 20:05
Quote of Yosti on Monday 21 July 2008 at 18:43:
Uitspraak van House Makelaar op maandag 21 juli 2008 om 16:59:
Leuke tracklist..­ maar wel wat plaatjes erin die vrijwel over datum zijn.­

Wat een gelul.­ Goed is goed.­

Hij speelt toch een beetje op safe, met deze tracklist.
last edit 22 July 2008 20:05
Winterkanon23 July 2008 11:04
12. Michel De Hey vs Grooveyard - Compound (M.I.R.K.O. Remix)

Ook al van vorig jaar, maar hij blijft geweldig (y)
Karkas25 July 2008 18:58
Cd 1 klinkt erg goed, en cd 2 vooral erg relaxt, maar zeker paar goeie platen erop....­

Mooi voor de afters....­
GFunk26 July 2008 14:32
Tracklist is erg gedateerd maar het blijven bijna allemaal wel toppers die ik graag hoor.­
Maar echt speciaal is het daarmee allemaal niet.­
Bootleg27 July 2008 10:35
vette cd, kan niet anders zeggen!
MrRob30 July 2008 11:00
Hele dikke CD, lekkere vette technosound...­ heerlijk! Benny Rulezzzz, draait de heerlijkste setjes, maar NopeIsDope is inderdaad eigenlijk veel te soft voor hem.­ Goed voor z'n bankrekening, maar slecht voor z'n rep.­
Vage Nico23 September 2008 22:14
Prachtige dubbelaar!

Doet me weer terugdenken aan die dikke set die hij samen deed met Warren Fellow op Lief Festival.

Zo mag ie ze veel vaker droppen die Benny (y)
grasshopper27 February 2010 22:10
wanneer komt er een nieuwe ?