Partyflock dance communityzondag 14 maart 2010 08:36
380 leden, 232 gasten, 21 mobiel online
language · dark site · zoeken met google
Recensie · 558
Share/Bookmark
Overzicht · Archief · WaarderingZoeken · Feed
Ekspozicija 08: Escapism Pt. 2 - Mixed by Ben Simswaarderingen leden
UPIMGID#149366
Artiest: Ben Sims [WWW]
door Kai-zen, gepubliceerd op dinsdag 11 maart 2008, 2898x bekeken
Genre: techno
Na een tijd van stilte vond de Engelse techno DJ Ben Sims het weer tijd om wat van zich te laten horen. Toch had het niet veel gescheeld of deze cd was er niet geweest. Oorspronkelijk was de release gepland op Carl Cox’s Intec Imprint maar omdat dat label ging sluiten stond het verschijnen van ‘Escapism Pt. 2’ op losse schroeven. Na een tracklist update vond Ben Sims bij het Sloveense label Explicit/Matrix Music alsnog een podium om zijn kunsten te vertonen. Hun ‘Ekspozicija’ mix CD reeks is er één der grootheden. Rush, Marco Bailey, Cristian Varela, Slam, Christian Smith en Kevin Saunderson gingen Ben Sims voor, niet de minsten dus! ‘Escapism Pt. 2’ is het lang verwachte vervolg op Ben Sims zijn eerste mix CD uit 2002. In de tussentijd is er veel veranderd op muzikaal en technologisch gebied, wat zal dit met Ben Sims gedaan hebben?

Vanaf het begin af aan is duidelijk te horen dat Ben Sims niet van plan is subtiel te werk te gaan, Educution’s ‘Extravageansai’ (2) funkt er gelijk goed op los. De tracks volgen elkaar in hoog tempo op en om dit zo soepel mogelijk te laten verlopen mixte Ben Sims niet alleen de nummers, maar bewerkte en overdubden hij ze ook. Zo nam hij onder andere Joris Voorn’s ‘Early Brid’ (4) en ‘Wade in the River’ ( 6 ) van KCL Project onder handen en mix dat met nieuwe tracks zoals Orlando Voorn’s ‘Teaser’ (5). Naast nieuw materiaal komt er ook oud en bekend werk voorbij, Mark Broom’s ‘Blue’ ( 8 ) en Deetron’s edit van Norman Chung’s ‘F1’ (11) zijn hier voorbeelden van. Met de dub bewerking van Orlando Voorn’s ‘A Paco Di Bango’s World’ (13) lijkt Ben Sims een adempauze in te lassen. Van lange duur is deze echter niet want dankzij het Redshape’s filtergeweld in ‘Munch’ (16) en de percussies uit Lichter Thief’s ‘Hero return’ (17), stijgt het adrenalinegehalte weer snel! Bij de overgang van Mark Broom’s ‘Things’ (21) naar James Ruskin’s ‘Work’ (22) in de Steve Rachmad remix bereikt dit echter zijn kookpunt, de energie knalt er aan alle kanten van af en dan zijn we pas halverwege van de mix!

‘Steam’ (23) van Ray Kajioka brengt met zijn Detroit klanken gelukkig weer wat rust in de tent. Ook nieuw talent zoals David Moleon ontglipt Ben Sims niet, met ‘Igriv’ (24) laat deze Spanjaard horen wat hij in huis heeft en dat is funky techno! Naast de eerder genoemde Nederlandse inbreng van Joris Voorn en Orlando Voorn dragen Hidden Rivals, oftewel Secret Cinema en Mirko van Dommelen, met ‘CC Feedback’ (30) ook hun steentje bij. De track is al in 2005 uitgebracht maar is nog steeds niet in kwaliteit afgenomen. Dat zelfde geldt voor DJ Funk’s ‘Fuck face down’ (33). Wanneer DJ Rush van zich laat horen in Paul Mac re-edit van ‘Dance with me’ (36) is het ware kickfestijn begonnen. Als kanonskogels vliegt de beat je om de oren. Langzaam daalt het tempo en luiden de duistere klanken van James Ruskin’s ‘Lahain’ (41) het einde in.

In meer dan 71 minuten werkt Ben Sims 41 oude, nieuwe en bewerkte tracks af. Het merendeel betreft echter die wat oudere nummers, dit kan je als een minpunt zien maar anderzijds voldoet het wel aan de muzikaal verwachtingen. Want Ben Sims laat hier namelijk horen waar we hem van kennen, namelijk de stevige funky techno. Door de bewerking van bepaalde nummers voegt Ben Sims zeker iets extra’s toe en klinkt de mix als geheel, ondanks de wat oudere tracks toch verfrissend. ‘Escapism Pt. 2’ is een must have voor de fans, de mensen die Ben Sims nog niet kende en overige technofans die verlangen naar dat geluid van vroeger.

Score: 81/100


http://www.splitmusic.net
http://www.myspace.com/theoryrecordings
http://www.matrix-music.com/
http://www.myspace.com/matrixmusik
Tracklist

01 Ben Sims - Intro
02 Educution - Extravageansai
03 Educution - Extravageansai (Mark Broom Edit)
04 Joris Voorn - Early Bird
05 Orlando Voorn - Teaser
06 K.C.L. Project - Wade In The River (Re-Edit)
07 2000 And One - Tropical Melons
08 Mark Broom - Blue
09 Norman Chung - Sense
10 Paul Mac - Elvis Beats
11 Norman Chung - F1 (Deetron Edit)
12 Ben Sims - Welcome To The Club
13 Pb - A Paco Di Bango's World (Dub)
14 Dj Funk - Put Yo Back In To It
15 Tyree Cooper - Dancemania Mix 1
16 Redshape - Munch
17 Lighter Thief - Hero's Return
18 Octave One - Empower (Reconstruction Mix)
19 Dj 3000 - Sacred Time
20 Killa Productions - Feelin' Acid
21 Mark Broom - Things
22 James Ruskin - Work (Steve Rachmad Remix)
23 Ray Kajioka - Steam
24 David Moleon - Igriv
25 Kazu Kimura - Native Rhythm (Remastered)
26 Paul Mac & Mark Broom - I Don't Know
27 Xox Crew - 606 Outburst
28 Ben Sims - Jack Up
29 Dolby B - Speed Road
30 Hidden Rivals - Cc Feedback
31 Mark Williams - The Game
32 Hiroaki Iizuka - Java
33 Dj Funk - Fuck Face Down
34 Dj Skitzo - Impact Zone(Paul Mac Re-Edit)
35 Killa Productions - Feelin Acid 2
36 Dj Rush - Dance With Me (Paul Mac Re-Edit)
37 Kazu Kimura - Bottom Heavy
38 Innersphere Aka Shinedoe - Phunk
39 Taho - Detroit
40 David F - Memory Scan
41 James Ruskin - Lahain
toegevoegd op 9 maart 2008

47 opmerkingen